Elektros energijos tiekėjų pasiūlymai vienoje vietoje

Sužinoti nemokamai
Suvartojamas energijos kiekis kWh/metai. Pvz. 4000
Paslauga
  • Pradžia
  • Elektros tiekėjų palyginimas

Elektros tiekėjų palyginimas

Kaip žinote, Lietuvoje vartotojai gali elektros energiją pirkti iš net 7 skirtingų tiekėjų. Būtent 7 įmonėms yra suteiktas VERT (Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba) leidimas. Kiekviena iš jų turi savo unikalius paslaugų planus bei kainodarą. Kad būtų įmanoma rasti geriausią pasiūlymą, pravartus elektros tiekėjų palyginimas

Kam yra skirtas tiekėjų palyginimas?

Elektros tiekėjų palyginimas yra skirtas kiekvienam privačiam vartotojui, kuris nori sutaupyti ir turėti jo poreikius atitinkantį elektros energijos tiekėją.

Ši paslauga yra nemokama bei tinka kiekvienam(-ai). 

Tiekėjų palyginimas leis pamatyti, kurio tiekėjo paslaugos yra tinkamiausios bei iš kurio tiekėjo gautumėte elektros energiją mažiausia kaina. Ši paslauga taip pat praverčia ieškant optimaliausio pasirinkimo žaliajai energijai arba, tiek tais atvejais, kada ieškote konkretaus paslaugų plano (pvz., dviejų laiko zonų, kintama biržos kaina), arba dar nežinote, kas tiks geriausiai. 

Kokius skirtingus elektros tiekėjus galima lyginti?

Šiuo metu elektros tiekėjų palyginimas galimas su trimis įmonėmis, kurios turi licenciją tiekti elektros energiją. Jos yra:

  • Elektrum Lietuva – Baltijos šalių, o tiksliau Latvijoje įsteigto „Latvenergo“ kapitalo įmonė. „Latvenergo“ veikia per 80 metų, o bendras klientų skaičius siekia daugiau nei 750 000 (iš jų ~95% - Latvijoje ir Estijoje). Pusė elektros energijos, kurią tiekia „Latvenergo“ pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių. 

  • Enefit – dukterinė, didžiausios Baltijos šalyse elektros energijos gamybos ir prekybos įmonių grupės Eesti Energia, bendrovė. Savo prekės ženklą pozicionuoja, kaip žaliosios energijos tiekėją. 

  • Ignitis – buvęs visuomeninis, o dabar ir visuomeninis, ir nepriklausomas elektros energijos tiekėjas. Tai yra dujas ir elektros energiją tiekianti įmonė, didžiausia tiekėja Lietuvoje. Siūlomų sprendimų gausa apima ne tik elektros energiją namams, bet ir daugybę kitų sprendimų. Ignitis grupės akcijomis prekiaujama atviroje biržoje. 

Visi nepriklausomi tiekėjai gali pasiūlyti planus, kurie, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kiek panašūs. Tačiau lyginant jūsų poreikius ir atrandant unikalius pageidavimus, galima greičiau susiaurinti paieškų ratą. 

Kaip teisingai palyginti elektros tiekėjus?

Teisingas palyginimas, tikriausiai, yra tas, kuris jums suteikia naudą. Na, o nauda šiuo klausimu yra tokia, kad po palyginimo turėtumėte rasti pigiausią arba labiausiai poreikius atitinkantį elektros energijos tiekėjo pasiūlymą.

Tam, kad pavyktų teisingai palyginti elektros energijos tiekėjus, jums reikėtų žinoti tai, kiek vidutiniškai per mėnesį suvartojate elektros energijos. Kitu atveju galima žinoti ir tai, kiek vidutiniškai išleidžiate, t.y. – kokio dydžio sąskaitas apmokate. 

Na ir, jeigu norite keisti esamą tiekėją, galite svarstyti tik kitų tiekėjų pasiūlymus. 

Naudodamiesi tokiomis gairėmis ir turima informacija, turėtumėte gana greitai rasti, kurių tiekėjų dviejų tarifų (dviejų zonų), vieno tarifo, biržos kainos ar kitų tipų planai tiks geriausiai!

Į ką svarbu atkreipti dėmesį lyginant elektros tiekėjus?

Lyginant tiekėjus, labai svarbu atsižvelgti į daugiau nei vieną faktorių.

Visų pirma, į akis labiausiai krenta kaina už kilovatvalandę. Tačiau renkantis tik pagal žemiausią įkainį, ne visada galima gauti didžiausią naudą. 

Jums taip pat verta atsižvelgti į: ar elektra gaminama Lietuvoje, kiek % energijos gaminama iš atsinaujinančių šaltinių, kokie yra įsipareigojimo terminai ir kokios sutarties nutraukimo sąlygos, ar patogu bus apmokėti sąskaitas (pvz., ar veikia savitarnos portalas, ar lengva rasti apmokėjimo vietą, įtraukti į sąskaitų apmokėjimo portalą), kokie kiti privalumai yra reikalingi.

Pavyzdžiui, vis daugiau vartotojų nori tik iš atsinaujinančių šaltinių pagamintos, žalios elektros energijos. Vis aktualėja ir įkrovos stotelių ar saulės kolektorių įrengimas. Galbūt, pasirašius sutartį, tiekėjas pasiūlytų ir geresnes sąlygas šių sprendimų įrengimui? Visa tai – svarbu!

Markestro.lt konsultacija tikslingiausiam pasirinkimui

Jeigu norite greitai ir paprastai sužinoti, kurie nepriklausomi tiekėjai labiausiai patenkins jūsų poreikius ir pateiks geriausius pasiūlymus – nedvejokite kreiptis į Markestro.

Mūsų specialistų komanda išnagrinės jūsų poreikius, atsakys į klausimus bei pateiks nešališkas ir objektyvias rekomendacijas bei įžvalgas. Mes esame nepriklausomas paslaugų teikėjas, kuris gali visiškai nemokamai įvertinti jūsų poreikius bei pasiūlyti geriausią elektros tiekėją. 

Viskas, ką jums reikia padaryti, įvesti savo telefono numerį bei vidutinį elektros energijos suvartojimą ir mes su jumis susisieksime. Nemokamos konsultacijos metu rasime geriausią sprendimą ir galėsite greitai sudaryti sutartį. Nereikės vargti pildant begales dokumentų, derinant vizitą ar kitus niuansus.

Dažniausiai užduodami klausimai
Kokius elektros tiekėjus galima rasti Markestro.lt internetinėje svetainėje?
Markestro.lt gali palyginti visų nepriklausomų elektros energijos tiekėjų pasiūlymus. Tai reiškia, kad pas mus rasite visų - Elektrum Lietuva, Enefit, Ignitis.
Kaip išsirinkti tinkamiausią elektros tiekėją?
Turite išgryninti savo poreikius bei rasti optimaliausią pasiūlymą pagal juos. Ieškokite žemiausios kainos už kWh, papildomų priedų ir dovanų, gaunamų už sutarties pasirašymą. Arba, sutaupykite laiko ir jėgų bei kreipkitės į Markestro, kur specialistai nešališkai ir objektyviai parekomenduos tinkamiausius tiekėjus.
Į ką verta atsižvelgti lyginant elektros tiekėjus?
Atsižvelkite į: elektros energijos kainą, tiekėjo siūlomos energijos kilmę (lietuviška, atsinaujinant ar ne), kitus priedus (pvz., pigesni tarifai pirmus mėnesius), sutarties terminus, dovanas, tiekėjo reputaciją bei tai, kaip patogu bus apmokėti sąskaitas.
  • Atnaujinta: 2024 m. balandžio 15d. 10:22
Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita