Elektros energijos tiekėjų pasiūlymai vienoje vietoje

Paslauga

Elektros kainos ir tarifai 2020

Elektra – vienas svarbiausių dalykų mūsų gyvenime. Nors be oro ir vandens žmogui išgyventi neįmanoma, bet be elektros gyvenimas taip pat apsiverstų aukštyn kojom. Tačiau pakaks filosofijos, pereikime prie praktikos. Elektra kainuoja. Už ją mokame visi ir tai darome dažniausiai kas mėnesį. Priklausomai nuo to, kiek jos sunaudojame, kas ją mums tiekia ir mūsų vartojimo įpročių, gali kisti ir jos kaina. Mes glaustai ir aiškiai pateiksime jums visą naudingą informaciją apie elektros kainas ir tarifus 2020 metais.

Kiek kainuoja elektra?

Lietuvoje yra bent 14 elektros energiją tiekiančių bendrovių, kurios aptarnauja fizinius, juridinius arba abiejų rūšių klientus. Elektros kainą kiekvienas tiekėjas, išskyrus visuomeninį (UAB Ignitis) nustato individualiai. 

Tik visuomeninio tiekėjo (UAB Ignitis) teikiamos paslaugos kainų ribas nustato LR įstatymai ir teisės aktai. Šio tiekėjo kainas kontroliuoja, skelbia ir prižiūri Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Nepriklausomi tiekėjai veikia laisvos konkurencijos sąlygomis ir kainas taiko patys taip, kaip jiems atrodo priimtina. Visi vartotojai gali laisvai rinktis ar užsisakyti energiją iš visuomeninio, ar iš nepriklausomo tiekėjo.

Elektros įkainiai yra skaičiuojami vienai kilovatvalandei arba kWh. Šis SI sistemos dydis yra 1 kilovatas energijos, suvartotas  per vieną valandą. Pačio principo suprasti nereikia, nes fizikine prasme jis yra gana sudėtingas. Pakanka žinoti tik tiek, kad elektros suvartojamas gyventojams ir verslui skaičiuojamas kilovatvalandėmis. Na, o matyti, kiek elektros energijos yra suvartojama galima pasižiūrėjus į elektros skaitliuką.

Kai kurie tiekėjai siūlo paslaugos planus, kurie pasižymi mažesniais įkainiais. Taip pat dažnai yra ir fiksuotas mėnesinis mokestis, kuris vadinamas pastovia dedamąja. Galutiniai paslaugų įkainiai gali skirtis naktimis ir savaitgaliais, bet dažniausiai – nežymiai. Bent jau privatiems namų ūkiams elektrą tiekiančios bendrovės dažniausiai turi įvairius paslaugų planus.

Tad galutinė suma, kurią reikės sumokėti tiekėjui mėnesio pabaigoje priklausys nuo:

·       Jūsų tiekėjo tarifų ir paslaugų planų

·       Bendro jūsų elektros suvartojimo

·       Nuo vartojimo įpročių (jeigu skiriasi naktiniai bei savaitgaliniai įkainiai)

Preliminarias kainas buitiniams vartotojams (namų ūkiams) galite palyginti oficialiame VKEKK (Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija) puslapyje, pasinaudoję jų skaičiuokle, kurią rasite čia.

Elektros kaina verslui

Juridiniams asmenims arba verslo klientams elektros tiekimo paslaugą gali pasiūlyti tikrai nemažai tiekėjų. Paprastai verslo klientai, kas yra įmonės, gamyklos, paslaugų tiekimo centrai, viešbučiai ir kt. suvartoja labai didelius kiekius elektros energijos, todėl derasi su tiekėjais dėl žemesnių įkainių.

Verslas taip pat neretai gauna lankstesnes sąlygas atsiskaitymui, tačiau viskas gali priklausyti nuo tiekėjų bei individualios situacijos. Tiekėjai gali turėti įvairius paslaugų paketus verslui arba pasiūlyti individualų sprendimą jūsų verslui. Su tiekėjais sudaroma terminuota arba neterminuota sutartis.

Jeigu norite sužinoti kokia vienos kWh elektros energijos kaina bus taikoma jūsų verslui – turite gauti individualų pasiūlymą iš tiekėjo.

Preliminarias kainas nebuitiniams vartotojams (įmonėms bei juridiniams asmenims) galite palyginti oficialiame VKEKK (Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija) puslapyje, pasinaudoję jų skaičiuokle, kurią rasite čia.

Kaina verslui taip pat gali kisti, jeigu rinksitės ypatingą elektros energijos tiekimo būdą – pvz. tik žaliąją energiją (pagamintą naudojant atsinaujinančios energijos jėgaines), kintančių, nuo biržos priklausančio įkainio, planus ir taip toliau.

Elektros naktinis tarifas bei savaitgalio tarifai

Šiek tiek užsiminėme apie tai, kad gyventojams (bei, dažniausiai ir verslo klientams) taikomi skirtingi įkainiai (tarifai) elektros energijai, kuri suvartota darbo dieną, darbo valandomis ir pvz. savaitgalio vakare. Tiesa, tokių tarifų pokyčių gali ir nebūti, tačiau dažniausiai įprasta matyti, kad savaitgaliais bei naktimis vartotojai už 1 kWh mokės mažiau nei darbo dienos popietę.

Skirtumus tarp naktinių ir dieninių tarifų galite perskaityti savo sutartyje arba užsukę į tiekėjo internetinį puslapį bei radę visą reikiamą informaciją. Tokios informacijos taip pat galite pareikalauti iš pačio tiekėjo telefonu arba el.paštu.

Koks tiekėjas bus geriausias pasirinkimas?

Į tokį klausimą atsakyti iškart ir be jokios papildomos informacijos yra neįmanoma. Namų ūkiui Vilniaus Fabijoniškių mikrorajone vienas tiekėjas gali siūlyti geresnes sąlygas, o įmonei Zarasuose jau visai kita bendrovė gali pateikti žemiausius įkainius. Viskas priklauso nuo to, kur jūs esate, kokie jūsų suvartojimo įpročiai bei kokios techninės galimybės. Reikėtų orientuotis į tai, kad gautumėte arba kuo daugiau pasiūlymų ir, jog galėtumėte tinkamai juos palyginti.

Tam dirbame mes ir būtent šiuo klausimu galime jums padėti. Jeigu ieškote kaip ir iš kur gauti elektros tiekimo paslaugas geriausiomis kainomis – užsukote ten, kur ir reikia!

Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita
Gauti pasiūlymus