Elektros energijos tiekėjų pasiūlymai vienoje vietoje

Sužinoti nemokamai
Suvartojamas energijos kiekis kWh/mėn. Pvz. 12
Paslauga

Elektros kainos ir tarifai 2021

Elektra – vienas svarbiausių dalykų mūsų gyvenime. Nors be oro ir vandens žmogui išgyventi neįmanoma, bet be elektros gyvenimas taip pat apsiverstų aukštyn kojom. Tačiau pakaks filosofijos, pereikime prie praktikos. Elektra kainuoja. Už ją mokame visi ir tai darome dažniausiai kas mėnesį. Priklausomai nuo to, kiek jos sunaudojame, kas ją mums tiekia ir mūsų vartojimo įpročių, gali kisti ir jos kaina. Mes glaustai ir aiškiai pateiksime jums visą naudingą informaciją apie elektros kainas ir tarifus 2020 metais.

Kiek kainuoja elektra?

Lietuvoje yra bent 14 elektros energiją tiekiančių bendrovių, kurios aptarnauja fizinius, juridinius arba abiejų rūšių klientus. Elektros kainą kiekvienas tiekėjas, išskyrus visuomeninį (UAB Ignitis) nustato individualiai. 

Tik visuomeninio tiekėjo (UAB Ignitis) teikiamos paslaugos kainų ribas nustato LR įstatymai ir teisės aktai. Šio tiekėjo kainas kontroliuoja, skelbia ir prižiūri Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Nepriklausomi tiekėjai veikia laisvos konkurencijos sąlygomis ir kainas taiko patys taip, kaip jiems atrodo priimtina. Visi vartotojai gali laisvai rinktis ar užsisakyti energiją iš visuomeninio, ar iš nepriklausomo tiekėjo.

Elektros įkainiai yra skaičiuojami vienai kilovatvalandei arba kWh. Šis SI sistemos dydis yra 1 kilovatas energijos, suvartotas  per vieną valandą. Pačio principo suprasti nereikia, nes fizikine prasme jis yra gana sudėtingas. Pakanka žinoti tik tiek, kad elektros suvartojamas gyventojams ir verslui skaičiuojamas kilovatvalandėmis. Na, o matyti, kiek elektros energijos yra suvartojama galima pasižiūrėjus į elektros skaitliuką.

Kai kurie tiekėjai siūlo paslaugos planus, kurie pasižymi mažesniais įkainiais. Taip pat dažnai yra ir fiksuotas mėnesinis mokestis, kuris vadinamas pastovia dedamąja. Galutiniai paslaugų įkainiai gali skirtis naktimis ir savaitgaliais, bet dažniausiai – nežymiai. Bent jau privatiems namų ūkiams elektrą tiekiančios bendrovės dažniausiai turi įvairius paslaugų planus.

Tad galutinė suma, kurią reikės sumokėti tiekėjui mėnesio pabaigoje priklausys nuo:

·       Jūsų tiekėjo tarifų ir paslaugų planų

·       Bendro jūsų elektros suvartojimo

·       Nuo vartojimo įpročių (jeigu skiriasi naktiniai bei savaitgaliniai įkainiai)

Elektros kaina verslui

Juridiniams asmenims arba verslo klientams elektros tiekimo paslaugą gali pasiūlyti tikrai nemažai tiekėjų. Paprastai verslo klientai, kas yra įmonės, gamyklos, paslaugų tiekimo centrai, viešbučiai ir kt. suvartoja labai didelius kiekius elektros energijos, todėl derasi su tiekėjais dėl žemesnių įkainių.

Verslas taip pat neretai gauna lankstesnes sąlygas atsiskaitymui, tačiau viskas gali priklausyti nuo tiekėjų bei individualios situacijos. Tiekėjai gali turėti įvairius paslaugų paketus verslui arba pasiūlyti individualų sprendimą jūsų verslui. Su tiekėjais sudaroma terminuota arba neterminuota sutartis.

Jeigu norite sužinoti kokia vienos kWh elektros energijos kaina bus taikoma jūsų verslui – turite gauti individualų pasiūlymą iš tiekėjo.

Preliminarias kainas nebuitiniams vartotojams (įmonėms bei juridiniams asmenims) galite palyginti oficialiame VKEKK (Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija) puslapyje, pasinaudoję jų skaičiuokle, kurią rasite čia.

Kaina verslui taip pat gali kisti, jeigu rinksitės ypatingą elektros energijos tiekimo būdą – pvz. tik žaliąją energiją (pagamintą naudojant atsinaujinančios energijos jėgaines), kintančių, nuo biržos priklausančio įkainio, planus ir taip toliau.

Elektros naktinis tarifas bei savaitgalio tarifai

Šiek tiek užsiminėme apie tai, kad gyventojams (bei, dažniausiai ir verslo klientams) taikomi skirtingi įkainiai (tarifai) elektros energijai, kuri suvartota darbo dieną, darbo valandomis ir pvz. savaitgalio vakare. Tiesa, tokių tarifų pokyčių gali ir nebūti, tačiau dažniausiai įprasta matyti, kad savaitgaliais bei naktimis vartotojai už 1 kWh mokės mažiau nei darbo dienos popietę.

Skirtumus tarp naktinių ir dieninių tarifų galite perskaityti savo sutartyje arba užsukę į tiekėjo internetinį puslapį bei radę visą reikiamą informaciją. Tokios informacijos taip pat galite pareikalauti iš pačio tiekėjo telefonu arba el.paštu.

Dažniausiai užduodami klausimai
Kodėl verslo klientams elektros energija kainuoja mažiau už kilovatvalandę?
Verslo klientams elektros energija įprastai kainuoja mažiau dėl kelių priežasčių. Visų pirma – didesnis suvartojimas, kuris leidžia gamintojams bei tiekėjams mažinti maržas.Antroji sutaupymo priežastis dažnai yra energijos pirkimas atviroje biržoje, dėl ko, ilguoju laikotarpiu, pavyksta sutaupyti.
Iš kokių skirtingų elektros energijos tiekėjų galima rinktis markestro.lt internetinėje svetainėje?
Šiuo metu Markestro.lt siūlo rinktis iš visiems vartotojams prieinamų elektros gamintojų paslaugų. Tai yra: Ignitis, Elektrum, Enefit, Perlas Energija, „EGTO“ energija, Birštono elektra ir Vilniaus Energija.
Kokia yra vienos kilovatvalandės kaina?
Vidutinė kilovatvalandės kaina yra skirtinga kiekvieno tiekėjo asortimente. Plano pas nepriklausomą tiekėją dar nepasirinkusiems vartotojams taikoma mažesnė – 15,2 ct/kWh (su PVM) visuomeninio tiekėjo Ignitis kaina. Tiesa, vėliau visiems reikės pasirinkti nepriklausomą tiekėją (juo gali būti ir Ignitis, tik kainos bus kitos), o tuomet beveik visada išauga kaina.
  • Atnaujinta: 2021 m. spalio 12d. 14:41
Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita