Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

Apie „Markestro“

Kas yra „Markestro“?

"Markestro" - nemokamai pataria ir padeda išsirinkti interneto, televizijos ir elektros tiekėjų planus.

Ar ši paslauga mokama?

Mūsų paslaugos jums yra visiškai nemokamos. Be to, užsakantiems paslaugas per „Markestro“ dažnai suteikiamos papildomos nuolaidos.

Ar paslaugos, užsakytos per „Markestro“, kaina yra tokia pati, kaip ir kreipiantis į tiekėją tiesiogiai?

Taip. „Markestro“ specialistas pateiks geriausią galiojančią tiekėjo akcijinę kainą. Be to, užsakydami paslaugas per "Markestro" galite pasinaudoti ir papildomomis nuolaidomis.

Internetas

Kokį interneto tipą pasirinkti?

Priklausomai nuo poreikių, galite rinktis iš šių interneto ryšio tipų:

 • Šviesolaidinis – spartus, stabilus ir patikimas laidinis ryšys.
 • 3G – internetas, tiekiamas per mobiliojo ryšio tinklą. Jo kokybė priklauso nuo vietovės ir žmonių, vienu metu prisijungusių prie tinklo, skaičiaus.
 • 4G – spartus internetas, tiekiamas per mobiliojo ryšio tinklą. Jo kokybė taip pat priklauso nuo vietovės ir vienu metu prisijungusių prie tinklo, skaičiaus.
 • Kabelinės TV tinklu – interneto ryšys, į įrenginius patenkantis televizijos laidu.
 • Plačiajuostis – telefono ar kabelinės TV linija tiekiamas interneto ryšys.

Kokį greitį turėčiau pasirinkti?

Interneto greitį geriausia rinktis priklausomai nuo to, kaip dažnai ir intensyviai naudojatės internetu. Sparčiausias interneto ryšys rekomenduojamas tuo atveju, jei dažnai siunčiatės didelės apimties duomenis, ieškote informacijos, naudojatės Youtube, Skype ar kitomis panašiomis programomis.. Didelis greitis padeda kasdienes užduotis įveikti greitai ir sklandžiai. Be to, spartus internetas tiesiog būtinas, jei vienu metu ryšiu naudojasi keli žmonės.

Kokios įrangos man reikia?

Jei norite, kad internetas būtų tiekiamas laidu ir tik į vieną įrenginį (kompiuterį), įsigyti papildomos įrangos nereikia.

Papildoma įranga reikalinga, jei pageidaujate, kad:

 • internetas būtų tiekiamas bevieliu tinklu (WiFi);
 • internetu vienu metu galėtų naudotis keli žmonės.

Šiais atvejais reikalingas maršrutizatorius. Jį galite įsigyti patys arba išsinuomoti iš interneto tiekėjo.

Ar galiu vienu metu naudotis interneto ryšiu keliuose kompiuteriuose?

Taip, jeigu turite maršrutizatorių. Juo galima sujungti kelis stacionarius, nešiojamuosius, planšetinius kompiuterius ir / ar išmaniuosius telefonus į vieną tinklą, dalintis bendrais duomenimis, spausdinti dokumentus ir naudotis internetu namuose be jokių laidų.

Televizija

Kokį televizijos tipą pasirinkti?

Priklausomai nuo poreikių, galite rinktis šiuos televizijos tipus:

 • Kabelinė analoginė – įprastos kokybės televizija, transliuojama laidu.
 • Kabelinė skaitmeninė – aukštos kokybės televizija, transliuojama laidu. Vaizdas ir garsas perduodamas skaitmeniniu signalu.
 • Išmanioji TV – aukštos kokybės televizija. Pasirinkę šį tipą galite peržiūrėti laidų įrašus, naudotis videoteka.
 • Skaitmeninė antžeminė (DVB-T). Aukštos kokybės televizija. Šio tipo televizijai reikalinga speciali antena ir priedėlis (jei televizoriuje nėra kortelių skaitytuvo) su tiekėjo kortele.
 • IPTV – aukštos kokybės televizija, tiekiama internetu.

Ar galiu televiziją įsidiegti keliuose televizoriuose iš karto?

Tai priklauso nuo pasirenkamo tiekėjo, paslaugos tipo. Dažniausiai visi tiekėjai turi galimybę pasiūlyti televizją į antrą (ar daugiau) įrenginį.

Įvedimas

Per kiek laiko įvedamas internetas ir televizija?

Paslaugų įvedimo trukmė priklauso nuo techninių galimybių jūsų namuose ar komercinėse patalpose. Jei sąlygos paslaugų teikimui aiškios ir nėra jokių kliūčių, įvedimas vidutiniškai užtrunka kelias darbo dienas. Privačių namų miestuose ir kaimuose gyventojams paslaugų įvedimas gali užsitęsti iki 10–12 darbo dienų.

Ar įvedimas kainuoja papildomai?

Informacija apie paslaugų įvedimo mokestį kiekvienu atveju suteiks vadybininkas nemokamos konsultacijos telefonu metu.

Elektra

Ar visi privalo pasirinkti elektros tiekėją?

Taip, visuomeninis tiekėjas sustabdys savo paslaugų tiekimą jums nuo 2021, 2022 arba 2023 metų, priklausomai nuo jūsų per metus suvartojamo energijos kiekio.

Ar keičiant tiekėją reikės mokėti ir už naują skaitiklį?

Ne, keičiant tiekėją už naują skaitiklį mokėti nereikės. Skaitiklis priklauso energijos tiekimo operatoriui (ESO) ir nėra keičiamas.

Ką reikia padaryti norint pasirinkti tiekėją?

Naudojantis Markestro tereikia palikti jūsų kontaktinę informaciją šiame puslapyje ir mes viskuo pasirūpinsime.

Ar persigalvojęs galėsiu nutraukti sutartį su pasirinktu tiekėju?

Kiekvienas tiekėjas savo sutartyje yra numatęs sutarties nutraukimo sąlygas. Markestro patars tiek apie šią, tiek apie kitas svarbias sutartyje numatytas sąlygas.

Kaip įmanoma, kad tais pačiais kabeliais mus gali pasiekti skirtingų tiekėjų elektros energija?

Elektros energija ir kabeliai yra atskiri vienetai tiekimo sistemoje. Elektros energija - prekė, kurią perkate, o kabeliai - priemonė jai tiekti. Įsivaizduokite kabelius, kaip paštininkus - jie atneša jums būtent jums skirtą laišką, o jūsų kaimynui - skirtą jam.

Ar gyvendamas daugiabutyje galiu savarankiškai pasirinkti elektros energijos tiekėją?

Taip, kiekvienas daugiabučio butas (jo savininkas) gali rinktis savo pageidaujamą tiekėją, su kaimynais suderinti nereikia.

Ar galiu nepasirinkti naujo tiekėjo ir toliau pirkti elektros energiją iš dabartinio?

Tik ribotą laikotarpį. Atėjus jūsų pasirinkimo etapo galutinei datai visuomeninis tiekėjas savo paslaugų teikimą nutrauks.

Ar man bus atjungta elektra, jei laiku nespėsiu pasirinkti naujo tiekėjo?

Jei atėjus jums priskirtam etapui nepasirinksite elektros tiekėjo, jums bus įjungtas laikinas (brangesnis) - garantinis tiekimas. Praėjus dar 6 mėnesiams ESO turi teisę garantinį tiekimą nutraukti.

Kada turiu pasirašyti sutartį, kad ji įsigaliotų laiku?

Galite pasirašyti jau dabar ir pasirinkti vėlesnę įsigaliojimo datą, tačiau ne anksčiau kaip 21 dieną nuo pasirašymo dienos. Sutarties įsigaliojimo diena turi sutapti ir su kalendorinio mėnesio 1 diena. Kitaip tariant, jei norite, kad jums elektrą naujasis tiekėjas pradėtų tiekti nuo sausio 1 dienos, sutartį turėsite pasirašyti vėliausiai gruodžio 10 dieną.

Ar naudojimasis kabeliais man kainuos papildomai?

Mokestis už elektros energijos skirstymą į kainą buvo įskaičiuotas ir iki šiol bei ten liks ir toliau. Dėl to papildomo kainos kilimo nebus.