Elektros energijos tiekėjų pasiūlymai vienoje vietoje

Sužinoti nemokamai
Suvartojamas energijos kiekis kWh/metai. Pvz. 4000
Paslauga
  • Pradžia
  • Pigiausias elektros tiekėjas

Pigiausias elektros tiekėjas: kaip jį rasti?

Kiekvienam namų ūkiui reikia elektros energijos. Įvykus dideliam pasikeitimui rinkoje ir atsiradus daugiau tiekėjų, daug kam iškilo klausimas – „Kaip dabar rasti pigiausią elektros tiekėją?“. Vartotojai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir visoje likusioje Lietuvoje jau daugiau nei metus renkasi geriausius tiekėjus. Natūralu, kad beveik kiekvieno vartotojo poreikiai – individualūs. Į tai atsižvelgdami, tiekėjai taip pat kuria individualius paslaugų planus bei keičia kainodarą. Šiame straipsnyje pasistengsime pateikti informaciją, kuri padės rasti pigiausios elektros tiekėją!

Pigiausi elektros tiekėjai Lietuvoje

Šiuo metu Lietuvoje veikia 7 privatūs elektros energijos tiekėjai. Tai yra: Ignitis, Enefit, Elektrum Lietuva, „EGTO“ energija, Vilniaus elektra bei Biršono Elektra. 

Būtų neetiška ir neteisinga sakyti, kad kažkuris vienas elektros tiekėjas išsiskiria, kaip pats pigiausias. Tiesa būtų ta, kad visų jų kainodara yra skirtinga ir visi jie gali pasiūlyti pakankamai geras kainas tiems vartotojams, kuriems jų planai tinka. 

Vieni vartotojai nori lankstumo ir neterminuotų sutarčių. Kiti mieliau renkasi terminuotą opciją su galimybe pratęsti. Naktinėje pamainoje dirbantiems žmonėms gali praversti kelių laiko juostų tarifas, o treti norės pirkti elektrą atviroje biržoje tikėdamiesi, kad ilgainiui pavyks sutaupyti. 

Tik tuomet, kai žinomi vartotojų poreikiai galima pradėti lyginti planus ir ieškoti, kuris tiekėjas bus pigiausias

Pigiausios elektros energijos privalumai ir trūkumai

Pigiausia elektros energija yra puiki ir naudinga paslauga? Iš dalies – taip, tačiau pernelyg detalizuoti atsakymo nederėtų tol, kol nežinome visų detalių. Galbūt tam, kad gautumėte pigiausią elektros energiją mažiausia kaina už kilovatvalandę, reikia pasirašyti jums nepalankiausią sutartį? 

Tokio plano privalumai yra aiškūs. Vartotojas moka mažiausią kainą už paslaugą, kas yra jam(-ai) naudinga. Tačiau pigūs planai dažnai gali būti ir nesuderinti su jūsų poreikiais. 

Pavyzdžiui, vis daugiau namų ūkių nori, kad dalis, dauguma ar net visa jų vartojama elektra būtų pagaminta iš atsinaujinančios (žalios) energijos šaltinių. Tačiau kadangi tokiu būdu gaminti elektros energiją yra brangiau, tai ir tokį poreikį patenkinantis planas, galimai kainuos kiek daugiau.

Be to, jeigu elektros tiekimą pasirinkote pagal kintamas biržos kainas, tuomet tai, kas vieną mėnesį yra pigiausia elektra – kitą mėnesį gali būti brangiausia. Pasirinkus pigiausią variantą ne visuomet garantuojamas pastovumas, kurio norisi, turbūt kiekvienam vartotojui. 

Sutarčių terminai

Įprasta galvoti, kad paslaugų planų sutartys yra terminuotos. Su elektros energijos tiekimo planais yra kiek kitaip. Pačios sutartys dažniausiai (bet ne visada) yra neterminuotos. Tai reiškia, kad jas galėsite nutraukti be didesnio galvos skausmo, prieš atitinkamą laiką informuodami dabartinį tiekėją. Kai kada tokią informaciją esamam tiekėjui perduoda naujasis arba jūsų tarpininkai.

Kas liečia nepriklausomas elektros energijos tiekimo bendroves, jos dažniausiai siūlo neterminuotas sutartis su terminuota kainos garantija arba be jos. Terminuota kainos garantija – papildoma paslauga, kuri kainuoja. Ją galite pasirinkti (arba ne), sudarydami sutartį. Garantija užtikrina, kad visą numatytą laikotarpį (pvz., 12 ar 24 mėnesius) mokėsite numatytą tarifą ir nė trupučio daugiau. Net ir pakilus elektros kainoms, jūsų mokama suma išliks tokia pati. 

Pastaruoju metu Lietuvoje elektros energijos kainų lygis išaugo kardinaliai. Dėl to tokia garantija imponuoja daugumai vartotojų. Nors kainuoja papildomai, kiekvienais metais pakoreguojama elektros energijos kaina gali nuolat kilti, o garantija apsaugos jus nuo išaugusių išlaidų.

Tačiau ar rinktis terminuotą, ar neterminuotą sutartį? Viskas priklauso nuo jūsų situacijos ir poreikių.

Markestro.lt specialistų konsultacija

Tam, kad klausimai būtų atsakyti ir tam, kad greitai žinotumėte, kuris nepriklausomas elektros energijos tiekėjas pasiūlys geriausią kainą, praverčia Markestro.lt specialistų konsultacija. Tai yra nemokamas, visiškai nešališkas ir neįpareigojantis sprendimas, galintis praversti visiems vartotojams. 

Konsultacijos metu greitai gausite rekomendaciją bei objektyvius patarimus. Specialistai surinks informaciją apie tiekėjų galimus pasiūlyti planus bei ją jums pateiks. Sužinosite kiekvieno plano privalumus ir trūkumus.

Galėsite rinktis neterminuotą sutartį su elektra, pagaminta tik iš netaršių šaltinių arba rasti pigiausią planą su kintama kaina. Be konsultacijos tai padaryti būtų labai sudėtinga.

Viskas, ką jums reikia padaryti – įvesti savo suvartojamos elektros energijos kiekį (kWh) arba mokamą sumą (EUR) ir telefono numerį. Su jumis artimiausiu metu susisieks Markestro specialistai ir pateiks informaciją dėl tiekėjų, kurie tiktų labiausiai. 

Dažniausiai užduodami klausimai
Iš kokių skirtingų elektros tiekėjų galima rinktis Markestro.lt?
Šiuo metu Lietuvoje veikia 7 skirtingi nepriklausomi elektros energijos tiekėjai. Tik 7 įmonės turi VERT (Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos) išduotus atitinkamus leidimus tiekti elektros energiją. Tai yra:
  • UAB Ignitis
  • UAB Enefit
  • UAB Elektrum Lietuva
Mes už jus palyginsime visų šių tiekėjų pasiūlymus ir pateiksime jums geriausius!
Kokia yra vidutinė kilovatvalandės kaina?
Vidutinė kilovatvalandės kaina Lietuvoje, pasak VERT duomenų – 12,385 ct/kWh be PVM. Tačiau tokia kaina daugumą vartotojų vertėtų nusistebėti, nes beveik visi vartotojai moka gerokai daugiau.Prie vidutinės kainos prisideda PVM mokestis ir paslaugų mokesčiai, kuriuos ima elektros energijos tiekėjas. Labiau tikėtina, kad už kilovatvalandę elektros mokėsite po ~19-23 ct savo tiekėjui, tačiau galutinė kaina labai priklauso ir nuo jūsų poreikių.
Kaip išsirinkti tinkamiausią, pigiausią elektros tiekėją?
Pigiausią elektros tiekėją pavyks rasti tuomet, kai tiksliai įvertinsite savo poreikius ir palyginsite visų tiekėjų pasiūlymus. Tačiau tai užimtų labai daug laiko. Todėl greičiausiai ir paprasčiausiai rasti pigiausią elektros tiekėją pavyks su Markestro specialistų pagalba. Užpildykite paraišką ir mokėkite už elektrą mažiau!
  • Atnaujinta: 2024 m. balandžio 15d. 10:14
Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita