Raskite geriausią interneto tiekėją savo adresu

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 7,90 Eur/mėn.

Sužinoti nemokamai
Pvz. Kavoliuko g. 65-12, Vilnius
Telia Init Penki Fastlink Kis splius
Paslauga
  • Telia
  • Elektrum
  • Init
  • Enefit
  • Penki
  • FastLink
  • Splius
  • Baltneta
  • KIS
Dirbame tiek su didžiaisiais, tiek mažiau žinomais vardais
Sužinoti nemokamai

Plačiajuostis internetas

Plačiajuostis internetas - tai internetas, galintis išvystyti didelį greitį. Šiuo metu tai yra DSL, kabelinis, palydovinis, optinis ir 3G bei 4G mobilusis internetas. Bėgant laikui, plačiajuosčio interneto apibrėžimas kito. Dabar plačiajuosčiu internetu laikomas internetas, galintis išvystyti 25 Mbps duomenų atsiuntimo ir 3 Mbps išsiuntimo spartą.  Didelė interneto sparta būtina norint žiūrėti didelės raiškos filmus, žaisti tinklo žaidimus, palaikyti video pokalbius. Miestuose dažniausiai yra prieinamas šviesolaidinis internetas, o atokiau miesto gyvenantiems dažniausiai reikia ieškoti sprendimų su palydoviniu ir mobiliuoju internetu. Tiekėjai, su kuriais bendradarbiauja „Markestro“, gali jums pasiūlyti įvairiais būdais tiekiamą plačiajuostį internetą.

Plačiajuosčio interneto privalumai

Lietuva jau daugybę metų didžiuojasi esanti greičiausio interneto ryšio pasaulyje savininkų penketuke. Mūsų šalyje šis virtualus kompiuterių ryšys įdiegtas vos sulaukus nepriklausomybės. Pirmosios investicijos paklojo pagrindą šiandieninei interneto plėtrai. Todėl namuose, priklausomai nuo galimybių ir poreikių, gali būti įdiegtas skirtingų tipų plačiajuostis internetas.

Vienas seniausių interneto ryšio tipų yra DSL. Jis iki kompiuterio atkeliauja telefono tinklais. Todėl labiausiai šis tipas rekomenduojamas turintiems laidinį telefoną. Verta pastebėti, kad šiandien toks internetas vedamas vis rečiau – juk ir žmonių, kurių namuose dar naudojami telefono laidai, nebedaug.

Plačiajuostis internetas daugumoje daugiabučių buvo keičiamas į koaksialinį tinklą. Kaip sufleruoja pavadinimas, jis iki maršrutizatoriaus ir kompiuterio keliauja kabelinei televizijai skirtais laidais. Todėl dažniausiai šis interneto ryšio tipas rekomenduojamas tiems, kas nori vienu metu mėgautis ir kabelinės televizijos, ir interneto privalumais.

Kitas tipas – palydovinis. Pagrindinis jo privalumas yra neribotos geografinės galimybės. Tokį internetą teoriškai galima naudoti net sunkiausiai pasiekiamose teritorijose. Deja, šis ryšys ne visuomet yra stabilus ir greitas – jam įtakos turi net magnetinės audros, meteorologiniai reiškiniai. Lietuvoje dėl mažo šalies ploto toks interneto tipas nėra labai populiarus. Jį labiausiai verta rinktis tiems, kurie neturi jokių kitų techninių galimybių.

Moderniu laikomas optinis, arba šviesolaidinis plačiajuostis internetas. Jis – stabilus, greitas, itin atsparus trikdžiams. Įvedus šviesolaidžius iki pat kompiuterio, galima tikėtis išskirtinės kokybės. Tokiais laidais taip pat transliuojama šiuolaikiška televizija, tad verta pagalvoti apie abiejų paslaugų užsakymą iš vieno tiekėjo.

3G ir 4G – tai mobilusis internetas. Šie tipai yra vieni naujausių. Jie gana stabilūs, tačiau dar sunkokai pasiekiami atokiau nuo miesto gyvenantiems žmonėms. 4G ypatingai tinka daug keliaujantiems – patogūs, maži modemai leidžia internetu naudotis ir telefone, ir kompiuteryje.

Skirtingi tipai, į kuriuos skirstomas visas plačiajuostis internetas, suteikia galimybę pritaikyti ryšį pagal individualius poreikius. „Markestro“ ekspertai pasirengę pasiūlyti tokį variantą, kuris puikiai atitiks jūsų greitaveikos, stabilumo, pasiekiamumo ir kainos lūkesčius. 

Planai ir pasiūlymai

Plačiajuostis internetas Vilniuje ir visuose kituose Lietuvos miestuose turėtų būti pasirenkamas pagal tuos pačius kriterijus. Tai – techninės galimybės, greičio poreikis, kainos lūkesčiai, papildomi privalumai. Technines galimybes svarbu įvertinti tam, kad būtų parinktas ekonomiškiausias interneto tipas. Pavyzdžiui, jei naudojatės kabeline televizija, pigiausia rinktis tais pačiais laidais atkeliaujantį internetą.

Plačiajuostis internetas Kaune, kaip ir kitur, gali būti spartus ir kur kas lėtesnis. Todėl prieš pasirašydami sutartį pasidomėkite, kokia interneto greitaveika Lietuvoje ir užsienyje. Konsultantas pasiūlys jūsų poreikius atitinkantį interneto greitį ir jūs galėsite mėgautis visomis galimybėmis be jokių trikdžių. Taip pat svarbu, ar siūloma terminuota, ar neterminuota sutartis ir kokios yra jos nutraukimo sąlygos.

Visos šios interneto plano ypatybės lemia paslaugos kainą. Jei trokštate kuo mažesnės kainos, galite palaukti akcijos, pasinaudoti ypatingu pasiūlymu. Tokiu atveju galite sutaupyti sumą, skirtą interneto įvedimui, maršrutizatoriaus ar modemo nuomai, įsigijimui, paties ryšio tiekimui. Tačiau net rinkdamiesi pigiausią variantą, nepamirškite pasidomėti kokybės užtikrinimu: visą parą veikiančia techninės pagalbos linija, greita tiekėjo reakcija į gedimus ir kokybiškų priemonių, įrangos naudojimu. Atsirinkę svarbiausius poreikius, galite lengvai apsispręsti dėl vertingiausio „Markestro“ partnerių pasiūlymo. 

Dažniausiai užduodami klausimai
Kas yra plačiajuostis internetas?
Plačiajuostis internetas – DSL, kabelinis, palydovinis ir 3G bei 4G mobilusis internetas. Plačiajuostis internetas – riboto greičio, bet lengvai prieinamas internetas. Jis išvysto iki 25 Mbps atsiuntimo spartą. Plačiajuostis internetas buvo pats populiariausias sprendimas iki atsirandant šviesolaidiniam ryšiui.
Kokia yra plačiajuosčio interneto kaina?
Pigiausi interneto planai iš Markestro (palyginame per 200 pasiūlymų) kainuoja nuo 4,90€ mėnesiui. Jeigu jus domina plačiajuosčio ar kitokio interneto pasiūlymai geriausiomis kainomis – nedvejodami kreipkitės!
Kokie yra plačiajuosčio interneto privalumai?
Plačiajuostis internetas yra stabilus bei gali aptarnauti net ir toliau nuo miestų nutolusias vietas, iki kurių neatvestas šviesolaidinio interneto kabelis.
  • Atnaujinta: 2024 m. kovo 28d. 12:57
Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita
Gauti pasiūlymus