Raskite geriausią interneto tiekėją savo adresu

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 7,90 Eur/mėn.

Sužinoti nemokamai
Pvz. Kavoliuko g. 65-12, Vilnius
Telia Go3 Penki Bitė Init
Paslauga
  • Telia
  • Bitė
  • Go3
  • Init
  • CSC Telecom
  • Penki
  • FastLink
  • Splius
  • KIS
Dirbame tiek su didžiaisiais, tiek mažiau žinomais vardais
Sužinoti nemokamai

Belaidis internetas

Belaidis internetas itin patogus vartotojams, turintiems kelis kompiuterius, norintiems namuose prie interneto prisijungti telefonu, planšetiniais kompiuteriais, kitais įrenginiais ar tiesiog nenorintiems naudoti laido. Belaidis internetas yra dviejų rÅ«šių: veikiantis Wi-Fi principu arba perduodamas 4G ryšiu.

Jei norite naudoti Wi-Fi internetą, jums reikės užsisakyti interneto planą ir įsigyti maršrutizatorių (routerį). Maršrutizatorius siunčia signalą į visus prie jo prisijungusius įrenginius. SukonfigÅ«ravus visą įrangą ir prijungus įrenginius prie tinklo, laisvai ir nevaržomai naudositės internetu iš bet kurios savo namų vietos per bet kurį belaidį internetą palaikantį įrenginį. Taip pat Wi-Fi internetas gali bÅ«ti naudojamas ir be maršrutizatoriaus –  tokiu atveju signalas siunčiamas iš artimiausio interneto tiekėjo bokštelio, o jÅ«sų naudojami įrenginiai prie jo prisijungia. Toks belaidis internetas nėra labai greitas, tačiau stabilus.

4G ryšiu veikiantis internetas – tai mobilus internetas. Jis šiuo metu gana brangus, bet yra greitas, tik kartais gali bÅ«ti nestabilus (tačiau jo stabilumas priklauso nuo vienu metu prie bokštelio prisijungusių vartotojų skaičiaus, jų siunčiamų duomenų kiekio ir kitų veiksnių). 4G belaidžio interneto privalumas – visuomet jį galite pasiimti į kitą vietą, todėl patogu keliaujant, vykstant į užmiestį, kur nėra kito interneto ryšio. „Markestro“ komanda padės jums išsirinkti belaidžio interneto tiekėją ir planą, geriausiai atitinkantį jÅ«sų poreikius.

Bevielio interneto privalumai

Belaidis 4G LTE internetas pasižymi keliais reikšmingais privalumais. Visų pirma, jis ypatingai patogus keliaujantiems. Jei jums reikalingas greitas ir patikimas nesiojamas (kišeninis) internetas, alternatyvų 4G tiesiog nėra. Priklausomai nuo poreikių, galite rinktis vieną iš dviejų modemo tipų.

Pirmasis tipas – tai lengvas, mažytis, vos pusę išmaniojo telefono dydžio siekiantis modemas. Energiją jis gauna iš baterijos, todėl keliaujant jums retai kuomet teks dairytis elektros lizdo. Tokį modemą galite nešiotis tiesiog kišenėje. Jis puikiai gaudo interneto ryšÄ¯ tiek lauke, tiek uždarose patalpose.

Antrasis tipas – dydžiu įprastą maršrutizatorių primenantis modemas. Jis idealiai tinka, jei wifi internetas jums reikalingas namuose ar darbe. Stacionarus modemas maitinamas tiesiogiai iš elektros lizdo, tad juo geriausia naudotis uždarose patalpose. Verta pastebėti, kad toks įrenginys yra galingesnis už mažesnį. Jį patariame rinktis, jei internetą naudojate sudėtingesnėms užduotims atlikti (pavyzdžiui, tiesioginei vaizdo įrašÅ³ peržiÅ«rai ar didelių duomenų siuntimui, kelių įrenginių prijungimui) arba keliaujate nedaug.

Kitas privalumas, kuriuo pasižymi nesiojamas internetas – įrengimo paprastumas. 4G LTE modemas jums gali bÅ«ti tiesiog pristatytas kurjerio. Ä®sigijus tokį įrenginį, nereikia sukti galvos dėl galybės laidų montavimo. Užregistravę suteiktą SIM kortelę, galite iškart pradėti juo naudotis.

Šiandien 4G wifi internetas pasiekiamas beveik visoje Lietuvoje. Pasirinkę patrauklų planą, galite drąsiai keliauti po visą šalį. Taigi, toks interneto tipas – idealus, jei siekiate bÅ«ti nepriklausomi.

Nešiojamas internetas Lietuvoje

Lietuvos gyventojams prieinamas tiek laidinis, tiek belaidis interneto ryšys. Beje, pastarasis dar gali bÅ«ti vadinamas bevieliu – tarp šių terminų nėra jokio skirtumo. Belaidis internetas kaime yra gerokai populiaresnis už laidinį. Todėl prieš apsisprendžiant dėl ryšio tipo verta aptarti visas galimybes.

Bevielis internetas Kaune, kaip ir kituose miestuose bei gyvenvietėse, yra pranašiausias. Paprastai jis pasirenkamas ten, kur nėra galimybių diegti 4G ar laidinį interneto ryšÄ¯. Belaidis internetas yra stabilesnis nei modernus 4G, tačiau ne visuomet jis bÅ«na greitesnis. Tokio ryšio patikimumą užtikrina pats tiekėjas – jis pasirÅ«pina, kad įrangą sumontuotų geras meistras ir riboja klientų, besinaudojančių tuo pačiu bokšteliu, skaičių.

4G interneto ryšys yra pati naujausia, pažangiausia interneto technologija. Jis gali bÅ«ti itin greitas – siekti net iki 150 Mbps. Tačiau kai reikalingas belaidis internetas kaime, 4G gali ne visuomet bÅ«ti geriausias sprendimas. Problema ta, kad šio tipo interneto ryšio stabilumas priklauso nuo atstumo tarp įrenginio ir bokštelio. Svarbu ir tai, kiek vartotojų tuo metu naudojasi internetu, kiek informacijos siunčiama. 

Nors Lietuvoje 4G paslaugą teikia keturi tiekėjai, dar ne visuose kaimuose užtikrintas šio interneto ryšio prieinamumas. Tai – gana brangi technologija. Galima drąsiai tikėtis, kad ateityje toks trÅ«kumas bus pašalintas. O iki tada kaime verta įsidiegti bevielį (Wi–Fi) internetą – jis pasiekiamas gerokai lengviau. Taigi, jei reikalingas laidinis ar bevielis internetas Kaune, kitame mieste ar kaime, sprendimas visuomet yra. „Markestro“ ekspertai padės pasirinkti tokį internetą, kuris bus ne tik greitas, stabilus, bet ir pasižymės patrauklia kaina. 

Kaip veikia belaidis internetas?

Kadangi yra du bevielio interneto tipai, visų pirma reikėtų nustatyti, ar kalbame apie bevielį (Wi-Fi) internetą, ar apie mobilųjį (3G / 4G LTE) internetą.

Mobilųjį internetą (3G / 4G LTE) skleidžia jÅ«sų ryšio operatorius. JÅ«s galite prisijungti prie šio interneto turėdami įrenginį su prieiga prie tinklo. Kad galėtumėte naudotis šiuo internetu reikalingas arba specialus modemas, kuris jungiasi prie tinklo bei sutartis su ryšio operatoriumi, kad jÅ«sų telefonui, kompiuteriui, planšetei ar kitam įtaisui bÅ«tų suteikta prieiga. 3G arba trečiosios kartos ryšys yra lėtesnis už 4G, ketvirtosios kartos ryšÄ¯. Šiuo metu Lietuvoje vis populiarėjantis 4G tinklas greitu metu gali tapti ir populiariausia mobilaus interneto rÅ«šimi. Bene didžiausias šio interneto privalumas – pasiekiamumas visoje Lietuvoje. Daug ryšio operatorių teigia, jog jau 99% Lietuvos teritorijos turi prieigą prie 4G ryšio (kitur jis lėtesnis – 3G).

Na, o bevielis (Wi-Fi) internetas geriausiai apibÅ«dinamas kaip kito laidinio arba bevielio ryšio tęsinys. Kaip tai suprasti? Kad bÅ«tų Wi-Fi, reikalingas tam tinkamas ryšio skleidėjas arba stotelė. Dažniausiai tai - jÅ«sų laidinio interneto maršrutizatorius, tačiau juo tapti gali net ir išmanusis telefonas. Ä® maršrutizatorių ateinantis šviesolaidinio arba kitokio tipo interneto signalas konvertuojamas ir sukuriamas bevielis tinklas. Prie jo prisijungę, galite naršyti internete. Telefonas ir kai kurie kiti modemai naudojasi 4G ryšiu ir su jo pagalba sukuria Wi-Fi stotelę.

Kokie yra didžiausi šio ryšio privalumai? Jeigu jis yra skleidžiamas iš modemo namuose ar darbo vietoje, tai yra galimybė bÅ«ti prisijungus prie tinklo be jokių laidų ar kabelių. Bene didžiausias vargas tiek operatoriams, tiek vartotojams yra laidų išvedžiojimas, sujungimas ar keitimas. Wi-Fi ir 3G bei 4G ryšys to padeda išvengti. Na, o bÅ«tent mobilaus 4G ryšio modemą galima neštis su savimi bet kur. Darbe, namuose, iškyloje arba svečiuose galite turėti gerą ir greitą internetą. Tokie modemai bÅ«na maži, kompaktiški ir nesunkÅ«s, todėl internetą galėsite turėti tiesiog savo kišenėje.

Populiariausi bevielio ir belaidžio bei nešiojamo interneto tiekėjai

 

Bitės neÅ¡iojamas ir bevielis internetasBitė – visi, kurie naudojasi mobiliuoju telefonu, puikiai žino „Bitę“. Tai – stambus žaidėjas telekomunikacijų rinkoje, siÅ«lantis vieną plačiausių nešiojamo ir mobilaus interneto paslaugų spektrą visoje Lietuvoje. Jų 4G ryšys jau dengia apie 99 procentus šalies teritorijos, todėl „Bitės“ vartotojai gali ryšio teikiamais malonumais mėgautis beveik visur. Užsisakę ribotų arba neribotų duomenų planus, papildomai gausite interneto apsaugą, ekrano draudimą bei įvairių kitų papildomų priedų.


Telia neÅ¡iojamas ir bevielis internetasTelia – šis tiekėjas (buvę „Teo“ ir „Omintel) turi pasiÅ«lyti ne tik šviesolaidinį ar hibridinį, tačiau ir mobilųjį bei nešiojamą internetą kompiuteriams. Viena didžiausių greitaveikų, įvairÅ«s planai ir puikios pritaikymo galimybės leis visiems „Telia“ interneto vartotojams džiaugtis kokybišku ir  greitu ryšiu. Rekomenduojame rinktis planą su neribotais gigabaitais, tačiau galite pasirinkti ir paslaugų paketą su ribotu duomenų skaičiumi. arba neribotais (rekomenduojama) gigabaitais. Iki 99% Lietuvos teritorijos dengiantis „Telia“ tinklas, kartu su moderniu maršrutizatoriumi bus puikaus naršymo priežastis.

Dažniausiai užduodami klausimai
Kokie yra bevielio interneto privalumai?
Bevielis internetas turi daug privalumų. Visų pirma – jį galima pasiekti iš bet kurios vietos, nebūtina sujungti įrenginio laidais su maršrutizatoriumi. Jeigu turite mobilųjį internetą, jį galite pasiimti į lauką bei išvyką.
Iš kokių skirtingų tiekėjų galima rinktis bevielį internetą?
Mes bendradarbiaujame ir su didžiaisiais, ir su regioniniais interneto tiekėjais. Populiariausi bevielio interneto tiekėjai šiuo metu yra: Bitė, Telia. Jeigu domina bevielis, nešiojamas, belaidis internetas – galime nemokamai sužinoti, kurie tiekėjai jums galėtų pasiūlyti šią paslaugą.
Kokios yra vidutinės bevielio interneto kainos?
Palyginsime daugybę pasiūlymų, kurie prasideda nuo 4,90€/mėn.
  • Atnaujinta: 2022 m. birželio 29d. 12:01
Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita
Gauti pasiūlymus