Elektros energijos tiekėjų pasiūlymai vienoje vietoje

Sužinoti nemokamai
Suvartojamas energijos kiekis kWh/metai. Pvz. 4000
Paslauga

Elektros tiekėjai

Elektros tiekėjo pasirinkimas, kodėl jį reikia rinktis?

2020 m. gegužę Seimui nusprendus palaipsniui atsisakyti monopolinio elektros energijos tiekimo gyventojams, buitiniai ir verslo vartotojai iki 2023 m. palaipsniui turės pasirinkti vieną iš nepriklausomų elektros energijos tiekėjų. 

Elektros energijos tiekėją galima rinktis iš šių: UAB „Elektrum Lietuva“; UAB „Enefit“; UAB „Ignitis“. 

Čia, Markestro ateina į pagalbą tiems, kurie nežino, kaip tai padaryti, arba tiesiog nori pasirinkti elektros tiekėją greitai ir efektyviai. Būdami srities ekspertais, akimirksniu išsiaiškinsime jūsų poreikius ir papasakosime į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis tiekėją.

Kaip ir kokį elektros tiekėją pasirinkti? Į ką svarbu atkreipti dėmesį? 

Nesvarbu, ar gyvenate Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, ar Panevėžyje, o gal tarp šių miestų - elektros tiekėją galite pasirinkti neišėję iš savo namų.

Tačiau Jums tinkamiausias tiekėjas nebūtinai yra pigiausias. Liberalizavus elektros rinką šalyje, nepriklausomi elektros energijos tiekėjai rungiasi, kurdami patrauklias sąlygas vartotojams. Tačiau tiekėjų siūloma kaina yra lygiaverčiai svarbi, kaip ir jų požiūris į aplinką: dalis bendrovių elektrą gamina iš atsinaujinančių išteklių, o tai reiškia aplinkos apsaugą.

Norėdami išsirinkti tinkamiausią elektros tiekėją, pasidomėkite kiekvienu individualiai. Arba, užpildykite formą mūsų svetainėje ir Markestro specialistai su Jumis susisieks bei padės nemokamai išsirinkti, kas ir kada Jūsų namus aprūpins elektra. 

Elektros tiekėjų planai

Nors skambantys kiek neįprastai, nauji elektros teikėjų planai iš principo mažai kuo skiriasi nuo įprastų interneto ar televizijos planų. Planai yra suskirstyti pagal galimus klientų poreikius ir apibrėžiantys konkrečias kainas, todėl jie yra puikus tiekėjų palyginimas. Ir nors galimų tiekėjų sąrašas yra ilgas, dažnai planai tampa kertiniu aspektu, padedančiu lengviau apsispręsti dėl tiekėjo pasirinkimo. 

Ką reiškia - nepriklausomi elektros tiekėjai?

Nepriklausomi elektros energijos tiekėjai yra tos bendrovės, kurių kainų nereguliuoja valstybė. Anksčiau, elektrą savo namams pirkdavote iš monopolinio tiekėjo UAB „Ignitis“, priklausančio AB „Ignitis group“, tačiau nuo 2020 metų tai keičiasi. Ką tai reiškia Jums? 

Nepriklausomi elektros tiekėjai konkuruoja, siūlydami kuo palankesnes sąlygas Jums, vartotojams. 

Kaip palyginti elektros tiekėjų kainas ir iš ko jos susideda?

Visuomeninio elektros tiekimo paslaugų kaina yra reguliuojama valstybės. Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų kaina reguliuojama dalinai: 61 proc. kainos liko reguliuojama, o 39 proc. tapo nereguliuojama. 

O jei konkrečiau, valstybės reguliuojamą procentinę dalį sudaro: skirstymo vidutinės ir žemos įtampos tinklais paslaugos kaina; viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (arba VIAP) kaina; perdavimo paslaugos kaina; sisteminių paslaugų kaina. 

Nereguliuojama kainos dalis susideda iš: įsigijimo kainos (kurią lemia kaina biržoje) ir tiekimo kainos (priklauso nuo tiekėjo).

Kaip apskaičiuoti galimą elektros sąskaitą, pasikeitus tiekėjui? Yra du keliai. Pirmu, galite apsilankyti kiekvieno tiekėjo internetiniame puslapyje, bei žinodami, kiek kWh per mėnesį išnaudojate, įvesti į skaičiuoklę ir apskaičiuoti galimą kainą. Antru keliu, galite užpildyti Markestro esančią formą ir jums rūpimą informaciją apibendrintai sužinosite vienoje vietoje.

Iš kokių elektros tiekėjų gali rinktis vartotojai? 

UAB „Elektrum Lietuva“

  • UAB „Elektrum Lietuva“ priklauso AB „Latvenergo“ šeimai - elektros tiekimo grupei Baltijos šalyse, kuri turi daugiau nei 750 tūkstančių klientų. Bendrovė Lietuvoje įsikūrė dar 2008 metais. UAB „Elektrum Lietuva“ yra nepriklausomi ir siūlo vieną draugiškiausių aplinkai elektros energijų. Jų paslaugų paketas neapsieina be elektros energijos privatiems, komerciniams klientams ir saulės jėgainių įrengimo.

Susipažinkite: https://www.elektrum.lt/lt/namams 

UAB „Enefit“

  • UAB „Enefit“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros energijos gamybos ir prekybos įmonių grupės Eesti Energia dukterinė bendrovė. Lietuvoje veiklą pradėjusi dar 2007-aisiais, bendrovė Žaliąja elektra pradėjo prekiauti jau 2015 metais ir užsitikrino sau vietą tarp didžiausių įmonių energetikos srityje. UAB „Enefit“ siūlo elektros ir dujų tiekimą, žaliosios energijos bei įvairius energetinio efektyvumo sprendimus buitiniams vartotojams ir verslo klientams. Bendrovė draugiška gamtai: nemažą dalį elektros energijos gaminanti iš skalūnų, vėjo, biomasės ir t.t., Lietuvai tiekia tik 100 proc. ekologišką elektrą. 

Plačiau apie tiekėją skaitykite čia

UAB „Ignitis“

  • UAB „Ignitis“ iki šiol visuomeninis, o dabar ir nepriklausomas energetikos tiekėjas mūsų šalyje. Bendrovė susikūrė susijungus buvusioms „Lietuvos energijos“ grupės įmonėms. Šiandien UAB „Ignitis“ gali džiaugtis būdamas didžiausiu elektros energijos tiekėju Lietuvoje: aptarnauja apie pusantro milijono šalies gyventojų. UAB „Ignitis“ savo paslaugas siūlo ir kitose Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Bendrovė tiekia elektros energiją buitiniams vartotojams ir verslo klientams. 

Susipažinkite: https://www.ignitis.lt/

Dažniausiai užduodami klausimai
Ar savo elektros tiekėją privalau pasirinkti dabar?

2020 m. gegužės 7 d. Seimui priėmus Elektros energetikos įstatymo pataisas, Lietuvos buitiniai vartotojai turi patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Tačiau jo pasirinkimas vyks trimis etapais.

Pirmo etapo metu tiekėją iki gruodžio 10 dienos privalo pasirinkti vartotojai, kurie per metus sunaudoja virš 5000 kWh elektros. Tuo tarpu, kiti gyventojai elektros tiekėją privalės pasirinkti sekančiais etapais, arba tai padaryti gali jau dabar. Būsimą elektros tiekėją rekomenduojama pasirinkti nieko nelaukiant, nes dabar jie siūlo itin palankias sąlygas, todėl vis dar galima užsifiksuoti žemą elektros kainą net dvejiems metams.

Ar keičiant elektros energijos tiekėją, man teks tiestis naujus elektros kabelius?

Buitiniams ir verslo vartotojams užtenka pasirinkti tik elektros energijos tiekėją. Nesvarbu, kokį tiekėją pasirinktumėte, elektros energija tekės tomis pačiomis linijomis.

Kaip tai bus man naudinga?

Elektros rinkos Lietuvoje liberalizavimas sukūrė konkurencingą rinką ir pasirinkimo galimybes privatiems ir verslo vartotojams.

Kiekvienas elektros energijos tiekėjas savo klientams siūlo skirtingas naudas. O norėdami išgirsti jas konkrečiai ir kartu nesugaišti daug laiko - susisiekite su mumis, Markestro profesionalais, ir nemokamai padėsime išsirinkti tinkamiausią!

  • Atnaujinta: 2024 m. balandžio 15d. 10:26
Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita