Elektros energijos tiekėjų pasiūlymai vienoje vietoje

Sužinoti nemokamai
Suvartojamas energijos kiekis kWh/metai. Pvz. 4000
Paslauga

Elektros galios didinimas

Jeigu elektros energijos vartojimo poreikiai jūsų namuose tikėtai arba netikėtai išaugo, reikia padidinti elektros įvado galią. Taip išvengsite didelių nepatogumų, kurie, dėl per didelio krūvio, gali sukelti elektros tinklų gedimus arba nuolatines problemas, kurios nepaliks jūsų ramybėje. Galios didinimas arba galios keitimas nėra labai reta procedūra. Ją elektros energijos perdavimo operatoriai visame pasaulyje atlieka gana dažnai, o Lietuva nėra išimtis.

Tiesa, vieni tiekėjai šią paslaugą įvardina kaip galios keitimą (o ne didinimą), nors kone 99% atvejų elektros galia yra tik didinama. 

Kam ši procedūra yra reikalinga?

Jeigu namuose atsiranda didelį elektros galingumą turintis prietaisas arba keli prietaisai, gali nutikti taip, kad dabartinis įvadas nebėra pajėgus patenkinti poreikius. Tokiu atveju namuose ima gesti šviesos ir paprasčiausiai - nebeužtenka elektros energijos.

Šiais laikais galios didinimo dažniausiai prisireikia dėl atsiradusio elektromobilio ir reikiamybės jį pakrauti. Poreikis yra ir senesnės statybos namuose, kur nerasime saugiklių ar modernių elektros sistemos saugumo įtaisų. Ten elektros energija yra nelabai saugi.

Elektros galios didinimas pakelia gyvenimo komfortą bei sustiprina elektros energijos perdavimo sistemų saugumą – sumažėja gaisro ar kitų nelaimių tikimybė. Tiesa, tai nėra nemokama paslauga.

Kaip šią paslaugą užsisakyti?

Mes galime jums padėti atlikti reikiamus žingsnius tam, kad jūsų namuose arba valdomame pastate būtų atliktas elektros galios didinimas!

Šiai paslaugai gauti jums reikės atlikti panašius ir net kone identiškus žingsnius tiems, kurie daromi norint įsivesti elektrą.

Viskas prasideda nuo preliminaraus, rekomendacinio pobūdžio skaičiuoklės panaudojimo. Ją įsijungę turėsite pasirinkti objekto, kur reikalingas galios didinimas, tipą bei reikalingus rangos darbus. Jeigu reikia papildomų rangos darbų – turėsite papildyti kitą, prašomą informaciją. Į ją įeina kaip pvz. projekto rengėją bei sklypo vietą. Taip sužinosite bent apytikslius savo poreikius.

Įkainius už 1kW elektros galios bei 1 metro ilgio nutiestą elektros tinklą (su PVM) galite rasti čia.

Vėliau reikės pildyti paraišką, kur turėsite suvesti savo asmeninius duomenis bei pateikti šiuos dokumentus:

·       Statybos leidimą

·       Atstovavimo dokumentą (jeigu jis yra reikalingas)

·       Registrų centro nuosavybės pažymėjimą

·       Registrų centro užregistruoto žemės sklypo planą su sklypo ribomis ir su pageidaujama elektros energijos apskaitos prietaiso įrengimo vieta

·       Statinio ir sklypo savininkų arba/ir bendrasavininkių sutikimus (aktualu tik tada, jeigu yra dalinė nuosavybė)

Paraišką ESO turėtų išnagrinėti per 2 darbo dienas, o per 5 – pateikti sąlygas darbų atlikimui bei sutartį, kurią reikėtų pasirašyti, jeigu su sąlygomis sutiksite.

Paraišką ESO turėtų išnagrinėti per 2 darbo dienas, o per 5 – pateikti sąlygas darbų atlikimui bei sutartį, kurią reikėtų pasirašyti, jeigu su sąlygomis sutiksite.

Kokių papildomų dalykų gali reikėti?

Energijos skirstymo operatorius (ESO) gali reikalauti tinklo patikimumo įrodymų – varžų matavimus. Visgi dažniausiai šį darbą atlieka elektrikai, jau vietoje. Plačiau apie pasiruošimą galios pakeitimo darbams skaitykite ESO puslapyje, mat daug kas gali priklausyti ir nuo individualios situacijos.

 

Dažniausiai užduodami klausimai
Kokia yra elektros galios didinimo kaina?
Už galios didinimą, taip pat, kaip ir už elektros energijos įvedimą yra atsakingas Energijos skirstymo operatorius (ESO). Tad, jeigu norite sužinoti preliminarią elektros galios didinimo kainą, pasinaudokite nemokama skaičiuokle čia.
Ar įmanoma be elektriko pagalbos pasidaryti varžos matavimus?
Varžų matavimą turėtų atlikti tik atestuotas elektrikas. Net, jeigu ir mokate bei žinote, kaip tai daryti – nebandykite. ESO nepriims jūsų pačių nustatyto matavimo. Tai gali padaryti jų atstovai arba kiti atestuoti elektrikai.
Ar galima galią ne tik didinti, bet ir sumažinti?
Taip, egzistuoja ir techninis sprendimas, leidžiantis sumažinti turimo įvado galingumą. Dėl mažinimo paslaugos reikia kreiptis į ESO.
  • Atnaujinta: 2022 m. lapkričio 23d. 17:26
Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita