Elektros įvedimas
Jeigu vyksta jūsų namo statybos, esate NT vystytojai arba įmonė, kuri tuoj įsikurs naujose patalpose, jums būtų naudinga žinoti tai, kaip vyksta elektros įvedimas. Šis procesas kiek skiriasi individualiam namų ūkiui bei įmonei ar verslui, tačiau visa tai mes apžvelgsime šiame tekste. Čia sužinosite tai, kokių dokumentų bei resursų reikia tam, kad galėtumėte džiaugtis elektros energija savo būste ar darbo vietoje.
Elektros įvedimas namų ūkiui (individualiam namui)
Namo savininkai turi kreiptis į Energijos Skirstymo Operatorių (ESO) ir atlikti keletą veiksmų tam, kad jie būtų prijungti prie elektros tinklų. Neišsigąskite, jeigu norite naudotis nepriklausomo tiekėjo paslaugomis. Dažniausiai viskam tarpininkauja ESO, o visuomeninio tiekėjo paslaugas pakeisti nepriklausomu niekada niekas nesutrukdys.
Taigi, prieš pateikiant paraišką įvesti elektros energiją, pirmiausiai reikėtų susiskaičiuoti kiek elektros jums reikės. Šią užduotį įvykdyti padės rekomenduojamos elektros galios skaičiuoklė, kurią galite rasti ESO puslapyje. Gavę skaičiavimą – pateikite paraišką nuvykę į ESO būstinę arba tai galite atlikti internete, prisijungę prie ESO savitarnos portalo.
Jeigu pildote internetu, paraiškoje turėsite pasirinkti, kokią paslaugą norite įsivesti, pažymėti svarbiausią aktualią informaciją (pvz. ar jau yra elektros tinklų įvadas bei ar esate namų (privatus) ar verslo klientas). Toliau reikės suvesti savo kontaktinius duomenis ir objekto adresą. Čia taip pat reikės unikalaus žemės sklypo numerio, o paraiškos pabaigoje turėsite prisegti šiuos dokumentus:
· Statybos leidimą
· Atstovavimo dokumentą (jeigu jis yra reikalingas)
· Registrų centro nuosavybės pažymėjimą
· Registrų centro užregistruoto žemės sklypo planą su sklypo ribomis ir su pageidaujama elektros energijos apskaitos prietaiso įrengimo vieta
· Statinio ir sklypo savininkų arba/ir bendrasavininkių sutikimus (aktualu tik tada, jeigu yra dalinė nuosavybė)
Viskas – paraišką galite pateikti.
Jau minėtoje skaičiuoklėje galite sužinoti preliminarią darbų atlikimo kainą. Paprastai ESO išnagrinėja ir atsakymą pateikia per 2 darbo dienas. Darbų kainai įtaką daro reikalingos galios kiekis ir atstumas nuo jūsų būsto iki tinklo bei papildomos plėtros kaštai.
Taip pat verta paminėti, kad, jeigu elektros tinklų projektą atliekate patys (su savo pasirinktu projektuotoju), tada reikės prijungimo projektą derinti su atsakingomis institucijomis. Šią paslaugą taip pat galima užsisakyti iš ESO.
Na ir viskas, jūsų namų ūkis jau galės naudotis įvesta elektros energija.
Elektros įvedimas elektromobilio stotelei
Šiais laikais taip pat aktualu yra elektromobiliai bei elektromobilių krovimo stotelės. Tam tikrais atvejais klientui gali tekti ir pačiam pasirūpinti tam tikrais patobulinimais, tačiau dažniausiu atveju operatoriai atvyks įrengti tinkamų sistemų. Visas procesas elektros įvedimui elektromobilio stotelės atveju vyksta identiškai tam procesui, kurį apibūdinome viršuje – užpildote paraišką, pateikiate dokumentus, apmokate paslaugą ir atvykęs operatorius parengia sistemą naudojimui.
Plačiau apie tai skaitykite čia.
Elektros įvedimas verslui
Viską vykdykite taip pat, kaip apibūdinta skyrelyje „Elektros įvedimas namų ūkiui (individualiam namui)“ tik ESO savitarnoje pasirinkite, kad esate verslo klientas arba tai paminėkite ESO atstovybėje, jeigu paraišką pildysite ten.