Elektros energijos tiekėjų pasiūlymai vienoje vietoje

Sužinoti nemokamai
Suvartojamas energijos kiekis kWh/metai. Pvz. 4000
Paslauga

Elektros taupymo sprendimai

Ko gero kiekvienam iš mūsų nepatinka išlaidos. Nors kai kurių iš jų, tokių kaip mokesčių už komunalines paslaugas ar elektrą ir negalima išvengti, tačiau jas norisi kuo labiau sumažinti. Niekas neskuba išlaidauti ten, kur to daryti nebūtina, todėl kai 12 mėnesių per metus gauname sąskaitą į fizinę ar elektroninę pašto dėžutę, turbūt bent keletą kartų susimąstome apie tai, kokie gi galėtų būti paprasčiausi ar efektyviausi elektros taupymo sprendimai. Laimei, mes jums paruošėme glaustą, tačiau informatyvų ir aiškų gidą, kuriame surašysime populiariausius bei paprasčiausius elektros taupymo sprendimus, padėsiančius kone kiekvienam namų ūkiui sutaupyti ir sumažinti išlaidas elektrai!

Išmanieji sprendimai

Tai ne tik į taupumą, tačiau ir į gyvenimo komfortą orientuoti sprendimai. Išmanusis apšvietimas, šildymas bei kitos išmaniosios technologijos leidžia sumažinti sąnaudas bei taip optimizuoti vartojimą, kad įrenginiai bei sistemos veiktų tada, kada jų reikia ir veltui neeikvotų energijos. Nors pirminės investicijos gali būti nemenkos, tačiau per keletą metų tokie sprendimai atsipirks su kaupu, mat patogumas valdyti šildymą net nepakilus nuo sofos arba galimybė padidinti apšvietimą neatsitraukus nuo knygos – stulbinančiai veiksmingi!

Paslaugų plano keitimas

Jeigu jūsų netenkina dabar mokama suma už elektros energiją, galite pasvarstyti apie paslaugų plano keitimą. Tai gali leisti sumažinti išlaidas, nemažinant vartojimo. Pasinaudokite mūsų elektros skaičiuokle arba įvairių tiekėjų puslapiuose esančiais kaštų skaičiavimo įrankiais, kad sužinotumėte ar plano keitimas jums būtų finansiškai naudingas.

Tiekėjo keitimas

Jeigu dabartinis tiekėjas jums ne(be)įtinka arba netenkina jo teikiamos paslaugos ir/arba kainos bei nerandate alternatyvos tarp siūlomų paslaugų planų – verta pasvarstyti ir apie tiekėjo keitimą. Užsukę čia galėsite gauti kokybiškus ir nešališkus pasiūlymus elektros tiekėjo pakeitimams ir visada jausitės užtikrintai, kad renkatės tai, kas jums naudingiausia!

Atidumas kasdienybės apsuptyje

Iš tiesų tai visas taupymas bei kaštų mažinimas prasideda ne nuo plano, tiekėjo keitimo ar net ne nuo išmaniųjų sistemų įdiegimo. Visa ko pradžia yra jūsų pačių mąstymas bei kryptingas siekis mažinti elektros energijos sąnaudas.

·       Nepalikite šviesos tuose kambariuose ir tose patalpose, kur jūsų nėra

·       Nesinaudokite budėjimo rėžimais televizoriuose, kompiuteriuose ir t.t.

·       Išvykdami iš namų ilgesniam laikui, ištraukite nereikalingų įrenginių kištukus iš lizdo

·       Maksimaliai šildykite tik tuos kambarius, kuriuose būnate

·       Šildymui naudokite ir saulės pagalbą (atitraukite užuolaidas)

·       Lyginkite daug skalbinių vienu metu

Aukštesnė energinė klasė

Lyginant su naujais, senesni elektros įtaisai pasižymi be galo didelėmis elektros sąnaudomis. Kada perkate arba domitės šaldytuvais, skalbimo mašinomis bei kita buitine technika, atkreipkite dėmesį į energinę klasę. A, A+, A++ ir dar aukštesnių kategorijų įtaisai labiausiai tausoja elektrą, o B, C, D ir t.t. – mažiau.

Naudojimas tam tikru metu

Jeigu turite dviejų laiko zonų tarifą, daugiau elektros naudokite tada, kuomet ji pigesnė. Tai verta rinktis tiems, kurie dirba naktinėse pamainose (tuo metu galite palikti indaplovę, skalbimo mašiną ir t.t.) arba tie, kurie naktimis vėlai eina miegoti.

Atidus ir taupus elgesys išvykus

Jau minėjome, kad ilgesniam laikui išvykstant, reikėtų atjungti nebūtinus elektros prietaisus. Būtinuosius (šaldytuvą, šildymą) taip pat sureguliuokite taip, kad jie veiktų minimaliu pajėgumu.

Daugiausiai elektros visada vartoja su šiluma susiję įtaisai

Lygintuvai, viryklės, šildytuvai, o taip pat ir skalbimo mašinos eikvoja daugiausiai jūsų elektros energijos. Nors elektra dažniausiai siejama su lemputėmis ir šviesa, tačiau apšvietimas sudaro tik mažą dalį jūsų elektros sąnaudų. Didžioji dalis atsiranda iš tų įtaisų, kurie naudodami elektros energiją įkaista.

Jeigu to dar nepadarėte, pakeiskite lemputes

Kaitrines lemputes čia pat pakeiskite LED lemputėmis, jeigu to dar nesate padarę. LED lemputės ne tik ryškiau šviečia, tačiau yra ir gerokai taupesnės.

Šviesos pritemdymas (dimming)

Nors jau išsiaiškinome, kad apšvietimas nesudaro didelių elektros sąnaudų, tačiau šioje srityje taip pat galima sutaupyti. Įsirenkite temdomą (dimming) apšvietimą ir dar labiau sumažinsite savo išlaidas elektrai. 

 

Dažniausiai užduodami klausimai
Kokie prietaisai suvartoja daugiausia elektros energijos?
Kiekvienuose namuose yra įvairių elektros prietaisų, kurie vartoja ganėtinai daug elektros energijos. Daugiausiai jos vartoja: šaldytuvas, džiovyklė, orkaitė, apšvietimo lemputės ir šviestuvai, indaplovė. Tiesa, įtaką šiam sąrašui gali daryti ir jūsų vartojimo įpročiai.
Kaip išsirinkti pigiausią elektros tiekėją?
Pigiausią elektros tiekėją rasti bus ganėtinai sunku, jeigu viską norėsite daryti patys. Tam reikės daug rankinio darbo bei nemažai laiko. Daug greičiau ir paprasčiau – gauti nemokamą ir nešališką Markestro specialistų konsultaciją. Po jos iš karto žinosite, kuris tiekėjas bus pigiausias.
Kodėl vakaro metu yra pigesnė elektros energijos kaina?
Jeigu turite kelių laiko zonų tarifo planą, nakties metu vartojama elektros energija jums bus pigesnė. Taip yra dėl sumažėjusio bendro vartojimo nakties metu.
  • Atnaujinta: 2024 m. kovo 28d. 13:40
Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita