Elektros energijos tiekėjų pasiūlymai vienoje vietoje

Sužinoti nemokamai
Suvartojamas energijos kiekis kWh/mėn. Pvz. 12
Paslauga

Elektros planai

Esame įpratę matyti mobiliojo ryšio tiekėjų, televizijos tiekėjų bei kitų paslaugų planus, tačiau elektros planai yra gana nesena naujovė, apie kurią dauguma iš mūsų sužinojome tada, kai visuomeninis tiekėjas ėmė juos taikyti. Jeigu kalbėtume teisiškai, tai elektros planai – fiksuota, sutartimi apibrėžta paslaugos įkainių (tarifų) bei privalumų ir sąlygų visuma, kuri taikoma tam tikrais kriterijais apibrėžtų elektros energijos vartotojų grupei. Na, o, jeigu trumpai tai yra jūsų paslaugų įkainiai bei elektros energijos sąlygos. Na, o kokių tų planų yra bei ar verta jais domėtis ir kokį verta rinktis jums?

Ar planas yra naudingas vartotojams?

Iš esmės paslaugų planas yra naudingas ir tiekėjui, ir vartotojui. Vartotojams jis leidžia lengviau suprasti teikiamų paslaugų įkainius bei aiškiau žinoti savo teises bei ko tikėtis iš tiekėjo.

Na, o tiekėjams tai leidžia geriau matyti savo klientus, jų poreikius, lengviau pritaikyti savo paslaugas jiems ir stebėti pokyčius rinkoje tam, kad kainos netaptų per didelės ir būtų balansas tarp paslaugų kokybės bei įkainių dydžio.

Realių planų pavyzdžiai

Kadangi norime siūlyti nešališką paslaugą, neišskirsime nė vieno paslaugos tiekėjo bei jo siūlomų planų. Tačiau daugmaž norime padėti suprasti, kokie gali būti paslaugų planai.

·       Planas A – jo įkainiai taikomi didžiajai daliai namų ūkių visoje Lietuvoje. Tai yra mažai arba vidutiniškai elektros energijos suvartojantiems vartotojams tinkantis paslaugos planas. (Analogiškos sąlygos gali būti taikomos ir verslo klientams)

·       Planas B – tai yra planas, kuris rekomenduojamas didesniems namų ūkiams, kurie suvartoja daugiau energijos nei įprastas namų ūkis. (Analogiškos sąlygos gali būti taikomos ir verslo klientams)

·       Planas C – itin daug elektros energijos suvartojantiems namų ūkiams rekomenduojamas planas C, mat jo įkainiai yra geriau pritaikyti didesniam vartojimui. (Analogiškos sąlygos gali būti taikomos ir verslo klientams)

·       Planas D – paprastai tai bus išskirtiniai planai, kurie arba gali pasiūlyti kažkokias ypatingas sąlygas. Dažniausiai tai gali būti ypatingomis valandomis nuolaidas siūlantis arba iš atsinaujinančių šaltinių pagamintos, švarios elektros energijos tiekimo planai. (Analogiškos sąlygos gali būti taikomos ir verslo klientams)

Planus paprastai pasikeisti nėra sunku, tačiau nereikėtų to daryti dažnai, nes ilgainiui, nuolatinis planų kaitaliojimas nėra finansiškai naudingas sprendimas. Dažnas tiekėjas apriboja skaičių kartų, kiek klientas gali keisti paslaugų planą.

Ar galiu plano nesirinkti?

Jeigu tiekėjas siūlo paslaugų planus, paprastai jų nesirinkti nėra galimybės. Jeigu tiekėjas neturi paslaugų plano – jo rinktis, be abejo nereikės. Iš jums elektros energiją tiekiančios bendrovės sąrašo, turėsite pasirinkti tą planą, kuris artimiausiai atitinka jūsų poreikius. Tai nėra sudėtinga ar nesąžininga, mat galite būti ramūs, kad kiti, aplinkiniai žmonės turi tokias pačias sąlygas, kaip ir jūs, nėra nelygybės arba neteisybės.

Planas taip pat leis optimizuoti savo išlaidas ir atidžiau jas stebėti. Paprastai geriausią planą pasirinkti gali padėti skaičiuoklės tiekėjų puslapiuose, konsultacija su tiekėju arba jūsų pačių skaičiavimai. 

 

Dažniausiai užduodami klausimai
Kiek laiko galioja elektros planas?
Elektros planas galioja tiek laiko, kiek numato sutartis. Yra neterminuotų sutarčių, yra ir terminuotų. Paprastai elektros planas nebūtinai yra susietas su kainos tarifu. Jeigu norite, kad kaina būtų pastovi ir tokia, kokią turėjote tik sudarę sutartį, gali tekti mokėti už papildomą kainos garantavimo paslaugą.
Kokios yra elektros planų kainos?
Patys planai, dažniausiai neturi savo mokesčio. Tačiau, jeigu renkatės planą, dažniausiai mokėsite ne tik fiksuotą mokestį už kilovatvalandes, bet ir ESO dedamąją, perdavimo (tinklo) ir/ar kitus mokesčius
Kaip dažnai galiu keisti elektros planą?
Jeigu nesikeitė kainos, planą galite keisti vieną kartą per kalendorinius metus.
  • Atnaujinta: 2021 m. spalio 12d. 15:20
Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita