Elektros energijos tiekėjų pasiūlymai vienoje vietoje

Sužinoti nemokamai
Suvartojamas energijos kiekis kWh/mėn. Pvz. 12
Paslauga

Elektros planai

Esame įpratę matyti mobiliojo ryšio tiekėjų, televizijos tiekėjų bei kitų paslaugų planus, tačiau elektros planai yra gana nesena naujovė, apie kurią dauguma iš mūsų sužinojome tada, kai visuomeninis tiekėjas ėmė juos taikyti. Jeigu kalbėtume teisiškai, tai elektros planai – fiksuota, sutartimi apibrėžta paslaugos įkainių (tarifų) bei privalumų ir sąlygų visuma, kuri taikoma tam tikrais kriterijais apibrėžtų elektros energijos vartotojų grupei. Na, o, jeigu trumpai tai yra jūsų paslaugų įkainiai bei elektros energijos sąlygos. Na, o kokių tų planų yra bei ar verta jais domėtis ir kokį verta rinktis jums?

Ar planas yra naudingas vartotojams?

Iš esmės paslaugų planas yra naudingas ir tiekėjui, ir vartotojui. Vartotojams jis leidžia lengviau suprasti teikiamų paslaugų įkainius bei aiškiau žinoti savo teises bei ko tikėtis iš tiekėjo.

Na, o tiekėjams tai leidžia geriau matyti savo klientus, jų poreikius, lengviau pritaikyti savo paslaugas jiems ir stebėti pokyčius rinkoje tam, kad kainos netaptų per didelės ir būtų balansas tarp paslaugų kokybės bei įkainių dydžio.

Realių planų pavyzdžiai

Kadangi norime siūlyti nešališką paslaugą, neišskirsime nė vieno paslaugos tiekėjo bei jo siūlomų planų. Tačiau daugmaž norime padėti suprasti, kokie gali būti paslaugų planai.

·       Planas A – jo įkainiai taikomi didžiajai daliai namų ūkių visoje Lietuvoje. Tai yra mažai arba vidutiniškai elektros energijos suvartojantiems vartotojams tinkantis paslaugos planas. (Analogiškos sąlygos gali būti taikomos ir verslo klientams)

·       Planas B – tai yra planas, kuris rekomenduojamas didesniems namų ūkiams, kurie suvartoja daugiau energijos nei įprastas namų ūkis. (Analogiškos sąlygos gali būti taikomos ir verslo klientams)

·       Planas C – itin daug elektros energijos suvartojantiems namų ūkiams rekomenduojamas planas C, mat jo įkainiai yra geriau pritaikyti didesniam vartojimui. (Analogiškos sąlygos gali būti taikomos ir verslo klientams)

·       Planas D – paprastai tai bus išskirtiniai planai, kurie arba gali pasiūlyti kažkokias ypatingas sąlygas. Dažniausiai tai gali būti ypatingomis valandomis nuolaidas siūlantis arba iš atsinaujinančių šaltinių pagamintos, švarios elektros energijos tiekimo planai. (Analogiškos sąlygos gali būti taikomos ir verslo klientams)

Planus paprastai pasikeisti nėra sunku, tačiau nereikėtų to daryti dažnai, nes ilgainiui, nuolatinis planų kaitaliojimas nėra finansiškai naudingas sprendimas. Dažnas tiekėjas apriboja skaičių kartų, kiek klientas gali keisti paslaugų planą.

Ar galiu plano nesirinkti?

Jeigu tiekėjas siūlo paslaugų planus, paprastai jų nesirinkti nėra galimybės. Jeigu tiekėjas neturi paslaugų plano – jo rinktis, be abejo nereikės. Iš jums elektros energiją tiekiančios bendrovės sąrašo, turėsite pasirinkti tą planą, kuris artimiausiai atitinka jūsų poreikius. Tai nėra sudėtinga ar nesąžininga, mat galite būti ramūs, kad kiti, aplinkiniai žmonės turi tokias pačias sąlygas, kaip ir jūs, nėra nelygybės arba neteisybės.

Planas taip pat leis optimizuoti savo išlaidas ir atidžiau jas stebėti. Paprastai geriausią planą pasirinkti gali padėti skaičiuoklės tiekėjų puslapiuose, konsultacija su tiekėju arba jūsų pačių skaičiavimai. 

 

  • Atnaujinta: 2021 m. sausio 4d. 16:00
Internetas Televizija Elektra Tiekėjai Kita