Raskite geriausią interneto ir televizijos tiekėją savo adresu

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 3,00 Eur/mėn.

Sužinoti nemokamai
Pvz. Kavoliuko g. 65-12, Vilnius
Telia Init Penki Fastlink Kis splius
Paslauga

Koks internetas yra greitas?

Ar kada nors teko iš ko nors girdėti, kad jo internetas yra per greitas? Taip, turbūt nelabai. Per dažnai stringančiu kompiuteriu arba per lėtu internetu skundžiamės dažnai, kadangi daugelis mūsų yra įpratęs prie greičio, kokybės ir tikimės tai gauti už nedidelę kainą.

Koks interneto greitis yra geras?

Sunku atsakyti, koks internetas yra greitas, kadangi skiriantis kiekvieno asmens poreikiams – skiriasi ir suvokimas - kas yra greitas internetas. Kol vienus savo lėtumu erzina net ir 1 Gb/s šviesolaidis internetas, tuo tarpu kiti visai patenkinti 100 Mb/s internetu. Viskas priklauso nuo to, kam mums reikalingas internetas, kokias funkcijas su juo atliekame.

Jeigu internetas jums yra skirtas tik filmų peržiūrai, naršymui, mokslams, natūralu, kad tokiu atveju susigaudyti interneto spartos niuansuose gali būti gana sudėtinga. Kiekvienais metais atliekami tyrimai, kurių metu analizuojamas vidutinis interneto greitis Lietuvoje.

Vertinant skirtingų paslaugų tiekėjus rodiklius matyti, kad interneto sparta kiekvienais metais auga. Taip stengiamasi prisitaikyti prie kintančių visuomenės poreikių ir pasiūlyti jai greitesnį ir tuo pačiu gana pigų interneto ryšį. Vidutinė interneto sparta Lietuvoje – 45 Mb/s.

Susižinoti, kokia yra Jūsų interneto sparta galima mūsų puslapyje - https://markestro.lt/interneto-greicio-matuokle

Skaičiai galbūt nelabai pakeis situaciją, tačiau galėsite įvertinti, ar tiekėjas teikia tokias paslaugas, kokia žadėjo.

Telia interneto greitis (planas verslui). Interneto sparta tikrinta Vilniaus mieste 2018-ųjų liepos mėnesį 

2016-ais metais atliktas Ryšių reguliavimo tarnybos tyrimas atskleidė, kad greičiausias 4G  interneto paslaugas paeiliui teikia  1) TELIA, 2) TELE2, 3) BITĖ tiekėjai (tikrinti duomenis realiu laiku galima čia: http://matavimai.rrt.lt/). OMNITEL (dabar TELIA) atsisiuntimo greitis siekia 29,98 Mb/s, TELE2 -  27,61 Mb/s, o BITĖ – 21,07 Mb/s. Patikrinus skirtingų tiekėjų paslaugas – kur kas paprasčiau pasirinkti labiausiai tinkantį planą.

Diagrama iš 15min.lt

Jeigu Jūsų internetas yra lėtas – tam įtakos gali turėti kelios priežastys. Žinoma, geriausia yra nespėlioti, tačiau susisiekti su savo interneto tiekėju bei pasiteirauti dėl trukdžių. Galbūt, esant poreikiui, pasikeistumėte turimą interneto planą į greitesnį.

Pirmiausia, kai jau minėjome, gali būti, kad esate užsisakęs mažesnio greičio duomenų paketą nei Jums pačiam reikia. Jeigu dažnai žiūrite filmus online, žaidžiate žaidimus ir panašiai, jeigu prie vieno interneto tinklo yra prijungti keli prietaisai – gali būti reikalingas greitesnis internetas.

Trikdyti greitį gali ir netinkamas, senas maršrutizatorius. Geriausia nuomotis iš tų pačių tiekėjų, kurie teikia ir pačio interneto paslaugas. Tokiu atveju jūsų maršrutizatorius bus visada prižiūrimas, nemokamai teikiamos konsultacijos, tvarkomas pats maršrutizatorius. Galiausiai, kaltas gali būti ne internetas, tačiau kompiuterinis. Sakysite, juokaujame? Išties pasitaiko tokių atvejų, kai žmonės skundžiasi lėtu internetu, tačiau išties problema slypi kompiuteryje, kuris paprasčiausiai per lėtai veikia, kad patenkintų vartotojo poreikius.

Greitas internetas yra tas, kuris neverčia vartotojo galvoti apie tai, ar pats internetas yra geras. Ieškodami tinkamiausio vertinkite ne atskirai kainos, greičio ir papildomus aspektus. Viskas turi būti vertinama ir lyginama lygiagrečiai. Būtent tai užtikrina, kad susirasite Jums labiausiai tinkamą interneto tiekėją ir konkretų jo siūlomą planą.

  • Atnaujinta: 2020 m. rugsėjo 4d. 13:59
Gauti pasiūlymus