Raskite geriausią interneto ir televizijos tiekėją savo adresu

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 3,00 Eur/mėn.

Sužinoti nemokamai
Pvz. Kavoliuko g. 65-12, Vilnius
Telia Init Penki Fastlink Kis splius
Paslauga

Šviesolaidis ar plačiajuostis internetas?

Kokybiškas internetas – laimingi namai. Šiais laikais ne tik dirbti tačiau ir pramogauti be interneto – sunku. Tiesa, kai egzistuoja toks platus interneto pasirinkimas – kiekvienas ieškantis ras tai, kas labiausiai patenkina būtent jo poreikius. O Markestro konsultantai yra pasiruošę padėti Jums susirasti patį tinkamiausią planą.

Šįkart – ar geresnis plačiajuostis, ar šviesolaidis interneto tipas? Atsakyti negalime, kadangi skiriantis žmonių poreikiams, skiriantis gyvenamai vietai bei kitoms smulkmenoms, tam tikras interneto tipas gali būti ne galimybė, tačiau būtinybė, kadangi kitas variantas Jums paprasčiausiai netinka. Taigi, kuris labiau tinka Jums?

Šviesolaidinis internetas

  • Šviesolaidinio interneto duomenų sparta – didžiausia, tad ieškant itin aukšto lygio komforto virtualioje erdvėje - turėtų rinktis būtent šviesolaidinio tipo internetą.
  • Šio tipo internetas užtikrina ne tik spartumą, tačiau ir saugumą, tad parsisiųsdami duomenis galite būti ramūs, kad jie bus saugūs. Žinoma, tai priklauso nuo daugelio kriterijų, kaip kad ar naudojate viešą tinklą, ar privatų, tačiau pats šviesolaidinis internetas yra vienas saugiausių pasirinkimų.
  • Šviesolaidinio interneto privalumas yra tas, kad jis neturi jokių parsisiunčiamų duomenų apribojimo. Skųskitės filmus, dainas ir žaidimus – internetas nebus ribojamas. Lygiai taip pat ir neribojamas laiko tarpas, kurį praleidžiate prie kompiuterio ir tuo pačiu naudodamiesi interneto paslaugomis.
  • Šviesolaidnio interneto kainos nėra labai didelės palyginus su gaunama nauda. Interneto kainas, suprantama, lemia planai, o planus lemia interneto greitis, sutarties trukmė, tiekėjas, galiausiai, konkurencingumas ir kiti panašūs kriterijai.

Net ir tas pats šviesolaidis internetas gali būti labai skirtingas. Geriausiai paieškai esame su Jumis.

Informacinių technologijų naudojimas namų ūkiuose

Šaltinis: Lietuvos Statistikos Departamentas

Plačiajuostis internetas

  • Plačiajuostis internetas anksčiau buvo vienu populiariausių pasirinkimų. Atgavus nepriklausomybę šalies vadžia stengėsi kuo plačiau išvystyti interneto galimybes, tad investavo į plačiajuosčio interneto plėtrą net ir atokiose Lietuvos gyvenvietėse.
  • Šis interneto tipas nėra pats greičiausias, tačiau tikrai ir ne lėčiausias. Šiuo metu šio tipo internetas geba išvystyti 19 Mbps duomenų atsiuntimo (retais atvejais iki 100-250 Mbps) ir 3 Mbps išsiuntimo spartą. Kadangi pats internetas veikia kokybiškai, be trukdžių, daugeliui tokios spartos savoms reikmėms puikiai užtenka.
  • Anksčiau plačiajuostis internetas žmonių namus pasiekdavo per telefono laidus. Kadangi šiuo metu laidinius telefonus retas turi namuose – alternatyva tampa kabelinės laidai. Vienu metu įsivesti TV ir interneto paslaugas yra gana populiarus sprendimas, kadangi ir patogiau, ir pigiau.

Pavyzdžiui interneto tiekėjas TELIA siūlo tiek šviesolaidinio, tiek plačiajuosčio interneto paslaugas. Štai plačiajuosčio interneto greitis varijuoja nuo 19 Mb/s iki 250 Mb/s. Paslaugų kaina – nuo 9.00 EUR iki 16.90 EUR. Palyginimui šviesolaidinio interneto greitis – nuo 100 Mb/s iki 1Gb. Kaina – nuo 9,90 EUR iki 19.90 EUR. (Kainos atitinka 2018.04.26 dienos tiekėjo siūlomas kainas) Šiuo metu tik šviesolaidis internetas gali pasiekti 1Gb/s greitį, tad ieškantiems ypač didelio greičio – pasirinkimas aiškus.

Taigi, koks geriausias? Vienareikšmiškai atsakyti neįmanoma, kadangi skiriantis Jūsų poreikiams – reikia ir konkretaus interneto tipo bei plano. Susisiekite – aptarsime.

  • Atnaujinta: 2020 m. rugsėjo 4d. 13:59
Gauti pasiūlymus