Raskite geriausią interneto ir televizijos tiekėją savo adresu

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 3,00 Eur/mėn.

Telia Init Penki Fastlink Kis splius
Paslauga

Kaip veikia mobilusis internetas

Mobilusis internetas – ryšys, nuo kurio dauguma esame labai priklausomi. Kada nebūnate arti Wi-Fi stotelės arba prie jos nepavyksta prisijungti, nieko nelaukdami imame naudoti mobiliuosius duomenis, kad naršytume internete. Bet ar kada pagalvojote kaip veikia mobilusis internetas? Skaitykite ir sužinokite!

Pradėkime nuo to, jog mobilusis internetas tėra būdas perduoti užkoduotą informaciją, esančią tinkle, į jūsų telefoną ar iš jo įkelti ją į internetą. Bet kada, kai internete vyksta apsikeitimas informacija (prisijungiate prie tinklapio, išsiunčiate žinutę socialiniame tinkle, žiūrite vaizdo įrašą) naudojate duomenis. Kada naudojate mobiliuosius duomenis, būnate prisijungę prie mobilaus interneto, kuris yra pasiekiamas beveik visur, kur jūsų telefoninio ryšio operatorius turi antenas ar ryšio bokštus. Jie skleidžia radijo bangas, kurios ir yra vadinamos mobiliuoju internetu.

Mobilusis internetas skirstomas pagal greitį (kartas). Pirmoji karta yra GPRS ryšys, kuris šiuo metu yra beveik nebenaudojamas. 2G spartos arba antrosios kartos ryšys – lėtas ir retai sutinkamas internetas. Vis dar sutinkamas, bet sparta neįspūdingas 3G ryšys dažniau randamas senesniuose įrenginiuose, kurie dar negali priimti 4G spartos ryšio. 4G (LTE) arba 4G+ internetas yra pats sparčiausias mobilusis internetas Lietuvoje. Jį, savo klientams tiekia net keletas ryšio operatorių, su kuriais dirba „Markestro“, galintys pasiūlyti geriausią mobilaus interneto pasiūlymą būtent jums. Nemokamai galite gauti pasiūlymą ir be jokio papildomo mokesčio užsisakyti jums patikusią paslaugą vieno skambučio metu.

Kad prisijungtumėte prie mobilaus interneto tinklo, jums reikia turėti prieigą, kurią suteikia ryšio operatorius. Todėl reikia sudaryti su juo sutartį ir mokėti mokestį už paslaugas, jeigu norite mėgautis interneto ryšiu ne tik namuose. Nuo jūsų plano ir įrenginio priklauso kokios spartos mobilus internetas bus prieinamas, bet beveik visi nauji telefonai ir visi ryšio operatoriai gali pasiūlyti sklandų 4G ar net 4G+ ryšio prieinamumą beveik visoje Lietuvos teritorijoje.

Į ką dar verta atkreipti dėmesį? Mobilus internetas gana greitai vartoja duomenis (ypač 4G tinklas), kurie dažniausiai ir nusako paslaugos paketo įkainį. Neriboti duomenys kainuoja brangiau nei ribotas bei mažesnis duomenų kiekis, tačiau daug naršantiems tai turėtų būti itin svarbu, kadangi viršijus limitus taikomi nemaži mokesčiai.

  • Atnaujinta: 2020 m. rugsėjo 4d. 13:59
Gauti pasiūlymus