Raskite geriausią interneto ir televizijos tiekėją savo adresu

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 3,00 Eur/mėn.

Cgates Init Penki Fastlink Kis splius
Paslauga
  • Pradžia
  • Blogas
  • Kaip tinkamai pasirinkti interneto maršrutizatorių?

Kaip tinkamai pasirinkti interneto maršrutizatorių?

Maršrutizatorius (kartais dar vadinamas „routeriu“ ar „modemu“)  suteikia galimybę  prie vieno tinklo laidu be jo (WiFi) prijungti kelis prietaisus: TV, kompiuterį, telefoną, planšetę... Visgi, nors daugeliui atrodo įprasta, kad namuose internetas turi būti greitas ir nekelti jokių rūpesčių, tačiau netinkamo interneto plano pasirinkimas ir prastas modemas gali užkirsti kelią greitai ir funkcionaliai interneto paslaugai. Štai todėl paieškas siūlome vykdyti su specialistais, kurie išmano smulkmenas. O juk smulkmenos dažniausiai ir lemia visumą.

Dažna sulėtėjusio interneto priežastis – per didelė modemo apkrova, jo negebėjimas patenkinti kelių skirtingų prietaisų, kurie jungimai prie to paties tinko, poreikių.

Pradėjus ieškoti modemo susidursite su labai plačia gamintojų pasiūla. Lietuvoje populiariausi: D-LINK, LINKSYS, ASUS ir kt.  Suprantama, kad kiekvieno gamintojo technika pasižymi savomis charakteristikomis, kurias būtina išanalizuoti norint rasti tinkamiausią maršrutizatorių. Taip pat pravartu susižinoti kitų žmonių, tam tikro gamintojo produkciją turinčių, komentarus, atsiliepimus, kurie gali padėti susidaryti nuomonę, ar jie patenkinti maršrutizatoriumi.

Tiesa, dažnas interneto paslaugų tiekėjas kartu su planu siūlo pirkti arba nuomoti ir jų siūlomą modemą. Tokiu atveju gal net nebeverta plačiau domėtis gamintojais ar kitomis smulkmenomis, kadangi specialistai orientuodamiesi į kliento poreikius siūlo ir konkrečią įrangą.

Balticum šiuo metu suteikia galimybę tik išsinuomoti maršrutizatorių. Pasiūlymas – vienas. 2,50 EUR/mėn ir galite naudotis Wi-Fi savo namuose. TELIA siūlo kur kas daugiau galimybių.  Net keturis skirtingus modemus, kurie skiriasi savo charakteristikomis, tad pagal kliento poreikius pasiūlomas ir konkretus gaminys: maršrutizatorius ADBB PDG A4001N, maršrutizatorius ADBB P. RG EA4201N, maršrutizatorius Pirelli DRG A125G ir maršrutizatorius COMTREND WAP 5813n. Prijungus kompiuterį prie belaidžio interneto skirtingi maršrutizatoriai geba pasiekti nuo 50 Mbps iki 1000 Mbps. INIT užima tarpinį variantą siūlydama dviejų tipų modemus, kurių nuomos kaina mėnesiui varijuoja nuo 1,80 EUR iki 3 EUR.

Paveiksliukas iš init.lt

Labiausiai apsimoka naudotis nuomos paslaugomis, kadangi daugelis įmonių suteikia nemokamą priežiūrą. Iškilus problemoms, kai internetas nebetenkina Jūsų poreikių, bus ieškoma tinklo suprastėjimo priežasčių. Jeigu tai modemo problema – jis bus pakeičiamas nauju.

Atsiranda vis daugiau inovatyvių naujos kartos maršrutizatorių, kuriems tereikia pirmą kartą nuskanuoti QR kodą telefonu ir įrenginys automatiškai prijungiamas prie Wi-Fi. Žinoma, slaptažodžio suvedimas galbūt nėra labai sunkus darbas, tačiau kai skaičių bei raidžių kombinacija yra labai ilga – ši alternatyva gana patogi.

Galiausiai, modemai gali turėti ir USB jungtį, tačiau kam ji reikalinga? Ogi kad būtų galima prijungti atmintuką, kuris padės sklandžiau transliuoti tam tikrus failus, kaip kad video arba foto. Tiesa, retas žino apie tokią funkciją ir puikiai be jos gyvena, tad permokėti irgi neverta.

 Taigi, ieškodami tinkamiausio maršrutizatoriaus įvertinkite šiuos kriterijus:

  1. Kokio tipo interneto prieigą užtikrina interneto paslaugų tiekėjas;
  2. Rinkitės įvertinę ir pasirinktą interneto planą (palyginkite interneto plano ir maršrutizatoriaus specifikacijas ).
  3. Suprantama, visada verta palyginti kainą. Ar labiau apsimoka pirkti, ar nuomoti? Ką siūlo Jūsų interneto tiekėjas?
  4. Papildomos maršrutizatoriaus funkcijos, pavyzdžiui, USB jungtis.
  5. Pasidomėkite gamintojais. Palankiausiai vertinami Asus, Linksys ir D-link maršrutizatoriai.
  6. Antenų skaičius aktualus, kai prie maršutizatoriaus bus jungiamas didelis skaičius kompiuterių arba telefonų. Daugiau nei viena antena paprastai užtikrina ir bendrai stabilesnį veikimą.

Suprantama, kad neturint patirties susirasti tinkamiausią modemą gali būti sunku. Todėl svarbiausia yra susirasti tinkamą paslaugų tiekėją, kuris pagal Jūsų poreikius gali rekomenduoti ir tinkamiausią modemą.

  • Atnaujinta: 2020 m. rugsėjo 4d. 13:59
Gauti pasiūlymus