Raskite geriausią interneto ir televizijos tiekėją savo adresu

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 3,00 Eur/mėn.

Sužinoti nemokamai
Pvz. Kavoliuko g. 65-12, Vilnius
Telia Init Penki Fastlink Kis splius
Paslauga

Kaip pajungti internetą per laidą?

Tinkamai pajungti interneto laidą – ne raketų mokslas. Kiekvienas tai gali padaryti pats, nebūtina kreiptis į specialistą, kuris teikia tokias paslaugas. Žinoma, jeigu nemokamai – kodėl gi ne, tačiau jeigu paslaugos gana nepigios? Tokiu atveju sekite mūsų parašytą instrukciją ir pats sujunkite laidus.

Žinoma, interneto pajungimas prasideda nuo įvertinimo – ar tokia galimybė apskritai egzistuoja. Jeigu maršrutizatorius suteikia galimybę prie vieno jo prijungti kelis kompiuteris – puiku. Į modemą reikia įjungti interneto kabelį, kuris kitaip vadinamas UTP laidu, o kitame gale prijungiamas kompiuteris.

Pajungimui reikalingas interneto kabelis. Vienu atveju galima pirkti specialius, kurie yra sukurti būtent šiai funkcijai, tad jų gale yra specialios jungtys. Deja, ne visada kabeliai yra tokio ilgio, kokio Jums reikia. Kita alternatyva yra įsigyti kabelį be antgalio ir pagal poreikius atsikirpti tokį ilgį, kokio reikia. Atsargai siūlome palikti bent papildomus 30 cm laido. Na, jeigu šuo jį pergraužtų ir panašiai. Tokiu atveju nesunkiai sujungsite ir vėl galėsite naudotis. Taip pat įvertinkite ir laido paslėpimo niuansus.

Specialiam kabelio sujungimu Jums reikės minėto kabelio (Jums tinkamo ilgio), antgalių bei replių, kurios padeda užspausti antgalius skirtingose pusėse. Kabelio šonuose nuimkite per kelis cm gumines apsaugas ir atsukite mažus laidelius, kurie dažniausiai būna susukti ritėje. Tai padarykite abiejose pusėse. Dažniausiai interneto sujungimui labiausiai tinka tiesus laidas, tad atsuktus laidelius paprasčiausiai ištiesinkite.

Tiesaus laido naudojimo principe abu galus darome tiesius. Taigi, viena kabelio pusė bus jungiama į kompiuterį, o kita maršrutizatorių. Kadangi laidas yra tiesus – juos jungti siūlome šia seka:

  • Žalia – balta.
  • Žalia.
  • Oranžinė – balta.
  • Mėlyna.
  • Mėlyna – balta.
  • Oranžinė.
  • Ruda – balta
  • Ruda.

Vienpusis laidas visada turi būti greta dvipusio laido, tad jungdami neturėtumėte susimaišyti. Atmainius laidelius ant jų reikia uždėti specialią galvutę. Prispaudimo duobelė turi siekti laido apvalkalą (guminę vietą, apsaugą) ir standžiai prisispausti. Replėmis papildomai užtvirtinkite antgalius ant laido. Žinoma, sutvarkome ir kitą kabelio pusę. Užspaudus reikia patikrinti, ar laidas veikia. Jeigu viskas gerai – jungiate į prietaisus.

Štai taip paprastai internetas yra pajungiama prie maršrutizatoriaus. Jeigu pajungimas Jums atrodo per sudėtingas, tokiu atveju kvieskitės meistrą, kad ne taip sujungti kabeliai, kuriais teka elektra, nesukeltų problemų.

  • Atnaujinta: 2022 m. gegužės 10d. 17:39
Gauti pasiūlymus